Як медики не впадають у стресовий стан через свою роботу?

07.07.2020, 15:39
Як медики не впадають у стресовий стан через свою роботу? - фото 1

Розповімо далі.

У колекції реаніматолога Валерія Гузенка близько ста міні-копій "швидких". Більшість — не іграшкові, а точні копії автівок. Перший екземпляр з'явився п'ятнадцять років тому. Є машини з Ізраїлю, Китаю та Сполучених Штатів Америки. Валерій каже: це його віддушина під час складних випадків у реанімації.

«Тут величезна кількість за роки, за десятиліття, загинули на наших ліжках. Це дуже важко. Нормальна людина це нормально, адекватно, переносити не може», — ділиться завідувач відділенням інтенсивної терапії та реанімації Запорізької лікарні № 5 В. Гузенко.


Та кожного дня він знову і знову повертається до хворих. І під час пандемії коронавірусу він та його колеги потрібні пацієнтам із COVID-19. Щоправда, у лікарні швидкої допомоги такі хворі не затримуються — одразу їдуть до опорних медзакладів. Але спершу їх тестують саме тут. У разі спалаху коронавірусу майже всі готові жити на роботі.

«Більшість співробітників нашого відділення і достатня кількість співробітників лікарні виявили бажання. У період форс-мажору будуть знаходитися безвиїзно в лікувальному закладі», — каже Валерій Гузенко.


Із пацієнтами, у яких підозра на коронавірус, працюють уже чотири місяці. Тести отримали від Фонду Ріната Ахметова, який допомагає всій Україні від початку епідемії. Запорізька область загалом одержала тридцять тисяч експрес-тестів. Ще один надважливий проєкт — онлайн-навчання для медиків, що працюють з апаратами ШВЛ, які державним лікарням України також надає Фонд.

«Хто з цим не пов'язаний, хто з цим мало працював — ось для них ці речі в дивину. І ця конференція — вона, звичайно, потрібна», — продовжує медик.


Понад вісімсот українських медиків узяли участь у вебінарі. Працювати на ШВЛ навчилися навіть сімейні лікарі. Зараз онлайн-курс доступний в Інтернеті — почути думку провідних фахівців країни може кожен охочий.

«Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за те, що він допомагає нам не тільки різними апаратами, медикаментами. Але також і освічувати наших шановних колег і вчитися у них чогось», — сказала Ольга Голубовська.


Загалом Фонд Ріната Ахметова спрямував на боротьбу з COVID-19 в Україні понад триста мільйонів гривень. Уже видали триста двадцять тисяч експрес-тестів, надходять двісті апаратів штучної вентиляції легень, а також Фонд піклується про безпеку лікарів, надаючи засоби спецзахисту. Їх видано шістдесят тисяч.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: