Як малюки бачать і сприймають новорічні традиції та сімейні цінності?

Як малюки бачать і сприймають новорічні традиції та сімейні цінності? - фото 1

Саме діти найбільше чекають на новорічне диво. Про традиції, сімейні цінності та казковий світ очима малюків розповімо далі.

Ельфи, Дід Мороз зі Снігуронькою та мішок подарунків під ялинкою. На новорічне дійство найбільше чекають діти. Що це свято означає для них? Кореспондент 34 телеканалу проведе екскурсію у казковий світ малюків.

Реклама

«Новорічні свята свого дитинства я запам’ятаю на все життя. Особливо бабусині ялинкові прикраси. Таких уже не знайдеш у магазині. А ще запах сосни. Бо зелена красуня у нас завжди стояла справжня, до самої стелі. Прикрашали ми її під новорічну музику. А лист Діду Морозу я клала на підвіконня. І під вечір видивлялась у нічному небі різдвяних оленів», — ділиться кореспондентка Юлія Черкаська.

 

"Дорогий Дід Мороз". Так починає свій лист 8-річний Даниїл. Каже% цього року поводився гарно, тож очікує на подарунки. Що замовив — нам не зізнався. Листа ховає під ялинку, бо вночі його заберуть ельфи. А першого січня гостинці принесе сам Дід Мороз.

«Так, я вірю. Тому що... Ну не батьки ж це. Вони всю ніч сплять. І магазини закриті ж», — говорить Даниїл Ірідчин, який вірить у Діда Мороза.

А от зустріти чарівника особисто Даниїл не зміг. Хоча, — каже, — спроби підкараулити його вночі все ж були.

«Трошки так шпигував за ним, не вийшло трошки. Він же все бачить», — продовжує Даниїл.

Запах печива з домашньої книги рецептів, мандарини та ялинка. Мама Даниїла Наталя каже: головна традиція — прикрашати квартиру всією родиною. А ще — сімейний календар "зимових заходів". Як-от "День ковзанки" або "День святкових саморобок".

«Ми з дитиною починаємо робити спільні вироби. Один із виробів — чобіток. З елементарних підручних засобів. Чому це важливо з дитиною робити? Тому що дитина бачить цінності сімейні», — розповідає мама Даниїла Наталя Ірідчина.

4-річна Єва вже отримала гостинці від Діда Мороза на святі у дитсадку. Та одразу каже: її не проведеш. Мовляв, чарівник там був несправжній. Бо Дід Мороз залітає до оселі вночі через димохід або вікна.

«Прилітає на санях зі Снігуронькою. Онучка його. Вони летять на санях з оленями. З великим мішком подарунків», — каже Єва Шарандіна, яка вірить у Діда Мороза.

Лист для чарівника Єва надиктувала мамі. Бажання має неординарні.

«Мені потрібна чарівна паличка, щоб бути феєю справжньою, трактор і потяг», — продовжує Єва.
«Ми йдемо по вулиці ввечері. Вона кричить: "Дивись мама на небо, я бачу, Дід Мороз летить в своїх санях". Тобто вона всюди бачить уже Новий рік, уже чекає дуже сильно», — розповідає мама Єви Вікторія Шарандіна.

Мама Вікторія каже: завжди дає волю дитячій фантазії. Адже такі дивовижні моменти запам’ятовуються нам найбільше. І сама згадує себе маленькою дівчинкою, яка не могла заснути та чекала на Діда Мороза.

«Був у нас такий рік, коли подарунки були не під ялинкою. Ми їх шукали по всій квартирі з сестрою. І знайшли ми їх у шафі. Це була лялька в червоній сукні, пам'ятаю, і для мене це така радість була. Мені цей момент запам'ятався, досі згадую», — продовжує Вікторія.

Дитяча новорічна казка не минає безслідно, — впевнені психологи. Вона на все життя залишає у підсвідомості тверду впевненість: дива можливі. Тож наша порада дорослим — позичте трохи віри в магію у дітей. Із думками про краще нам під силу пережити будь-які негаразди.

Реклама