Як криворізькі депутати гроші для медиків "вибивали"?

Як криворізькі депутати гроші для медиків "вибивали"? - фото 1

У Кривому Розі пройшла позачергова сесія міської ради.

Народні обранці на сесії розглянули чотири питання, три з яких ініціювали жителі міста. Підтримати прохали заміну вікон на металопластикові в Криворізькій гімназії № 97 та демонтаж рекламних бордів у місті.

Та головним стало питання бюджету. На зарплатню медикам дитячої стоматологічної клініки прохали виділити 600 тисяч гривень. Усі звернення підтримали.

«Це пов’язано з тим, що НСЗУ на дитячу стоматологічну поліклініку недостатньо виділила коштів для існування цієї лікарні. У зв’язку з цим виникла заборгованість у виплаті заробітної плати працівникам лікарні. Для того, щоб люди отримали зарплати, в міському бюджеті передбачено такі зміни», — сказала директорка міського Департаменту фінансів Олена Рожко.


Крім того, розглянули петицію про скасування реорганізації 8 та 16-ї лікарень. Її автор вважає, якщо медустанови об’єднають, то пацієнти, як і персонал, можуть залишитися на вулиці. Проте депутати петицію не підтримали.

«Створення єдиного лікувального комплексу, в цьому випадку, з можливістю надання якісної медичної допомоги як дорослим, так і дітям є ключовим моментом в початку реорганізації лікувальних закладів. Взагалі вважаємо, що створення єдиного багатопрофільного закладу з потужним матеріально-технічним кадровим потенціалом дозволить не тільки підвищити рівень медичної допомоги, а й поліпшить умови перебування хворих та медичного персоналу», — повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.


Розглядали лише два питання — петиції від місцевих жителів. Одна з них — про запобігання закриттю 2-ї дитячої міськлікарні. Прохання підтримали 48 народних обранців одностайно. НСЗУ не виділила коштів на заробітні плати медпрацівникам. А все через те, що головний лікар не встиг прийняти на роботу анестезіологів. Через це НСЗУ припинила дію угод з лікарнею і вимагала повернути кошти. Відтак, не вистачило грошей на зарплатню персоналу. Тож, на підтримку лікарів місто виділить понад 3 мільйони гривень.