Як допомогли родинам Рівненщини, які мають дітей з інвалідністю?

Як допомогли родинам Рівненщини, які мають дітей з інвалідністю? - фото 1

Розповімо далі.

13-річний Максим не відчуває ніг і взагалі не встає з ліжка — від народження страждає від тяжкого захворювання центральної нервової системи.

«Шунт ставили, бо в нього відразу після операції набралася рідина. Щоб лікуватися далі — нам потрібні кошти. А де їх взяти?» — каже Марія Лисенко, мати Максима.


Вона поруч із сином майже цілодобово. І вже навчила його читати й писати.

«То з української мови у нас зошит, учителі нам перевіряють, пишуть. А тепер же вірус почався і ми дома пишемо, вже без оцінок», — продовжує пані Марія.


Зараз вони змушені жити на пенсію з інвалідності. Коштів не вистачає навіть на найнеобхідніші продукти.

«Чоловік, як дитина народилася, він сказав, що "мені інваліда не треба". І він мені аліменти платить раз на рік. Несчастних пару гривень кине і на тому кінець», — розповідає Марія Лисенко.


У Смизі та сусідніх селах Рівненської області — понад сто дітей з інвалідністю та тих, хто від народження страждає на тяжкі хвороби. Під час пандемії місцева громадська організація звернулася за допомогою для них до Фонду Ріната Ахметова.

«Їхнє життя « це завжди подолання труднощів, а зараз до них додалися обмеження в пересуванні і особливі ризики для здоров'я. Тому Фонд Ріната Ахметова надає таким сім'ям із Рівного набори продуктів, які стануть підтримкою в цей непростий час» — сказала директорка проєктів і програм Фонду Ірина Блажан.


Продуктові набори Фонду волонтери везуть нужденним додому, адже багато дітей прикуті до ліжка.

«Обділені одні зором, другі різні вади мають. Сьогодні такий час, що повинні ці благодійні акції бути», — пояснює заступник смизького селищного голови Олександр Федоров.


У продуктовому наборі — найнеобхідніше: олія, борошно, крупи та консерви. Для сім'ї Лисенків така допомога дуже важлива.

«Дуже дякуємо, що така допомога йде нам і дуже ми задоволені», — каже Марія Лисенко.


Коли у Максима гарний настрій, він дістає свою колекцію іграшкових тракторів. Мама сподівається, що стан сина поліпшиться і він зможе працювати на справжньому комбайні.

«Щоб дитина була здорова, щоб стала на ноги. Ось моя найбільша мрія», — ділиться пані Марія.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.