Як дніпряни голосували на місцевих виборах 2020?

Як дніпряни голосували на місцевих виборах 2020? - фото 1

Із масками та у рукавичках голосували у Дніпрі. Зробити свій вибір мали змогу всі. Навіть ті, у кого була підвищена температура. Для них на дільницях встановили окремі кабінки. Волевиявлення проходило спокійно, — кажуть у комісіях. Утім, без інцидентів не обійшлося.

Усі 428 виборчих дільниць у Дніпрі мали відкритись о восьмій ранку. Утім, деякі розпочали свою роботу із запізненням. Зокрема так сталось у 34-й школі. Як пояснили в комісії, все через формальності. Тільки-но привезли документи — двері навчального закладу відчинили для виборців.

«Була підготовча формальність. Тобто, секретар трохи замешкався. По-друге, сьогодні з ТВК вранці приїхали з новими списками. Вони сказали, що вночі пройшла заміна», — говорить голова виборчої комісії Максим Сотников.

Загалом із самого ранку на дільницях було спокійно. Людей ішло небагато, тому черги не утворювалися. Проте у приміщеннях все одно що дві години проводили санобробку підлоги, кабінок і поверхонь. На вході стояли антисептики. Усім вимірювали температуру.

«Якщо людина хоче перевірити свою температуру — може підійти і повторно дізнатися, яка у неї температура», — каже голова виборчої комісії Валентина Кухарук.

Для людей із підвищеною температурою на всіх виборчих дільницях обладнали окремі кабінки. Такі випадки зафіксували під час волевиявлення у другій школі.

«Сьогодні були два виборці з температурою більше ніж 37,2. Вони знали про цю температуру особисто. Ми це перевірили. Їм були видані бюлетені. Вони проголосували в окремій кабінці. І кинули свої бюлетені до окремої скриньки», — говорить заступник голови виборчої комісії Вахтанг Єлоєв.

Однак без інцидентів під час голосування у Дніпрі не обійшлося. Наприклад, на дільниці на проспекті Пушкіна, 75 жінка намагалася винести свої незаповнені бюлетені. Але щойно вона засунула їх у сумку — це помітили наглядачі.

«Зайшла жінка одна, отримала бюлетені і два бюлетені порожні, незаповнені стала класти в свою власну сумку. Спостерігач і член виборчої комісії помітили це, підійшли до неї і виявили в сумці чисті бюлетені», — сказав голова виборчої дільниці Олександр Сафригін.

Наглядачі порушницю затримали та викликали правоохоронців. Голова виборчої комісії каже: свій вчинок жінка виправдовувала тим, що не розібралася із бланками.

Реклама