Як Дніпро й область готуються до боротьби з коронавірусом?

22 березня, 13:31
Як Дніпро й область готуються до боротьби з коронавірусом? - фото 1

В області визначено дві лікарні, куди будуть направляти людей із підтвердженим коронавірусом.

Станом на вечір 21 березня в Україні зафіксували 47 випадків зараження коронавірусом COVID-19, в Дніпропетровській області — 2. Як Дніпро й область готуються до боротьби з коронавірусом, розповів народний депутат України Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у Facebook.

В області визначено дві лікарні, куди будуть направляти людей з підтвердженим коронавірусом: інфекційна лікарня 21 в Дніпрі на вулиці Канатній і Криворізька інфекційна лікарня.

«Залежно від місця проживання повезуть в одну із них. Ясно, що Дніпро — на Канатну, Кривий ріг — до місцевої лікарні. Кожна з цих лікарень, за даними Дніпропетровської ОДА, при максимальному завантаженні може забезпечити до 180 ліжок для хворих».


Головне обладнання для лікування коронавірусу — апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Їх завдання підтримувати життєдіяльність організму, поки він бореться з вірусом, адже ліків від COVID-19 поки не існує.

«Апаратів ШВЛ, доступних для лікування COVID-19, в області зараз 40 штук (тобто більше, але вони використовуються в дійсних лікарнях). За рахунок місцевих бюджетів замовлені ще 158 апаратів: 68 — обласного бюджету, 68 — бюджет міста Дніпра, 22 — бюджет міста Кривого Рогу. Таким чином місцева влада забезпечить область 198-ма апаратами ШВЛ. Їх поставка і установка очікується в найближчі кілька тижнів. Решта купує бізнес».


До лікарні людинц з вірусом повинні будуть доставляти спеціальні бригади швидкої допомоги.

«Зараз йде робота над тим, щоб екіпірувати їх персонал усіма необхідними засобами захисту для контакту з хворими. Про ці бригадах напишу наступними днями».

«Їх закуповують централізовано на всю країну. Частину закуповує фонд зі смішною назвою Корпорація монстрів. Туди, до речі, Інтерпайп в п'ятницю оплатив 2 млн доларів для покупки тестів. Другу частину організовує Олександр Ярославський із допомогою китайського бізнесмена Джека Ма (засновника Alibaba). З цих двох джерел наша область отримає 110 і 100 тис. тестів».


Від лікарів зараз залежить все. Саме вони найбільше ризикують, контактуючи з хворими. Місцева влада працює над тим, щоб забезпечити їх усім необхідним.

На боротьбу з епідемією потрібні кошти, які були заплановані в бюджеті на 2020. Місцева влада вже акумулювали щонайменше 265 млн грн на боротьбу з вірусом — область виділила 107 млн ​​грн, Дніпро — 98 млн грн, Кривий Ріг — близько 60 млн грн.

Крім цього, сформована потреба в обладнанні, тестах, засобах захисту та дезінфекції на перші 90 днів (з розрахунку на 1 500–1 600 важких хворих. Це 270 млн грн понад те, що вже профінансовано компаніями.

«Лідерство від бізнесу по Дніпру, Нікополю, Новомосковську та відповідним районам — Інтерпайп. Відповідальність за Кривий Ріг, Павлоград, Кам'янське з районами взяв на себе SСM — Метінвест, ДТЕК та інші компанії групи. Решта міст і районів області — ще раз Інтерпайп. Що це означає? Це означає, що компанії надають частину грошей для закриття потреби по цих частинах області, фахівців, організаційну допомогу та інші ресурси на допомогу владі. А також спільно з владою будуть залучати інші компанії для збору всієї суми».


До роботи також приєдналися й інші компанії — Арселор Міттал Кривий Ріг, Приват Банк, Сентравіс, Варус і Єва, Біосфера. Компанії, які хочуть взяти участь у фінансуванні такого важливого питання, можуть зв'язатися з Дмитром Кисілевським безпосередньо через його Facebook-сторінку.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: