Як COVID-19 вплинув на харчові звички та призвів до жиропандемії?

Як COVID-19 вплинув на харчові звички та призвів до жиропандемії? - фото 1

В Україні розігрався карантинний апетит. З ожирінням зараз живе кожен п’ятий. Дієтологи кажуть: ковід додав кілограмів майже половині населення. Тож як позбутися карантинних кілограмів? Дізнавалась кореспондентка 34 телеканалу Інга Лучкіна.

За даними міжнародних досліджень, Сovid-19 додав кілограмів майже пів населенню планети. Психологи кажуть, що під час локдауну люди просто заїдали стрес. Лікарі ж додають: зайва вага — прямий шлях до інфарктів та інсультів.

За словами фахівців, зараз кожен п'ятий — з ожирінням. А от у спортзалах — одиниці, розповідають тренери. Утім запевняють, що займатись спортом можна і вдома.

Тренер Олександр Іванов стверджує, що пандемія стала залізною відмовкою для людей, щоб не ходити у спортзали.

«Я почну з понеділка, з наступного року, з наступного місяця, у травні… Ті ледарі, котрі посиділи вдома, все, назад в зал їх затягнути неможливо. Сильно впала кількість людей, які відвідують спортзал, — поділився тренер.

Але Олександр запевняє: худнути можна не лише на тренажерах та з гантелями. Якщо ж і справді немає часу на спортзали, завжди є альтернатива.

Підтримувати вагу можна і вдома, виконуючи прості фізичні вправи. Та витрачати на них слід хоча б по 15 хвилин на день.

За 10 хвилин занять можна втратити цілих 128 калорій. Та під час карантину їх ніхто не підраховував. Дієтологи пояснюють, що люди просто заїдали стрес. Як наслідок, кожен п’ятий українець зараз з ожирінням.

«Припустимо, людина відчуває стрес, не може заспокоїтись, тривожиться. У такому випадку багато хто обирає як спосіб полегшення — їжу. І з'їдає три тортики, наприклад. Але після стрес нікуди не йде, та й додається ще один — я ж з'їла три тортики! Зокрема, вплинули й серйозні методи лікування пневмоній. Це і вживання антибіотиків, і гормональних препаратів. Усе це працює в комплексі», — пояснила дієтологиня Яніна Дубовик.

Кілограмів додавав і сам COVID-19. Люди кажуть, що під час хвороби постійно хотілося їсти.

«Під час хвороби я погладшала на кілограм 5. Я просто бачила себе в дзеркалі й розуміла, що я не хочу так виглядати. Тут уже лінь відійшла на другий план. Як тільки я отримала негативний тест, вирішила зайнятися собою і спортом», — розповіла Вікторія Петріченко, яка набрала вагу під час хвороби.

Аби прийти у форму, дівчина почала займатися сап-йогою. Її тренерка Ольга зазначила, що це чудова можливість позбутися зайвих кілограмів. Особливо для тих, хто боїться підхопити вірус у спортзалах.

«Тут дотримуються всі умови: дистанція, ми не перебуваємо в замкнутому просторі. Тому це прекрасна альтернатива занять у залі. Також під час сап-йоги дійсно витрачається багато калорій для того, щоб дістатися до місця, де ми будемо займатися», — доповнила Ольга Піляєва.

Кардіологи кажуть, що ожиріння — це прямий шлях до інфарктів та інсультів. Тому і радять контролювати вагу.

«Ожиріння, зайва вага — це є чинником ризику серцево-сосудистих захворювань, гіпертонічної хвороби. Також це фон для розвитку цукрового діабету», — поділився завідувач кардіологічного відділення лікарні швидкої допомоги.

Та якщо під час карантину пандемія була залізним алібі для з’їдених котлет, то зараз треба брати себе в руки, прокоментував психолог Максим Реуцький. Він рекомендує не відкладати у довгу шухляду плани на струнку фігуру,а починати худнути просто зараз. Інакше, запевнив фахівець, зайві кілограми підуть боком. У прямому та переносному сенсі.

Реклама

Реклама