Як цьогоріч у Дніпрі батьки збирають дітей до першого вересня

19 серпня, 16:23
Як цьогоріч у Дніпрі батьки збирають дітей до першого вересня - фото 1

Форма, портфель, банти та маски. Цього року закупки до школи розширюються. Окрім канцелярії та одягу — засоби особистого захисту. За підрахунками батьків: предмети гігієни затягнуть майже на третину від загальних річних витрат на школу.

Як цьогоріч батьки збирають дітей до першого вересня — з'ясували журналісти 34 телеканалу.

Центральний ринок Дніпра. До павільйону з одягом своїх доньок привела Юлія. 10-річна Софія цього року піде до 5 класу, а 8-річна Анастасія — до 3-го. Із формою на перше вересня щойно визначилися. Уже і гроші віддали за білі блузи з відкритими плечима та чорні спідниці.

Однак одним нарядом не обійдуться. Шкільний список чималий. Юлія сподівається вкластися у 12 тисяч гривень.

«Уже сьогодні купили спортивні костюми. Те, що потрібно, навіть якщо не підемо в школу. Блузки, спідниці, сарафани, туфлі будемо купувати ортопеди, тому останні. Сьогодні підемо за концелярією, все одно треба», — розповідає жителька Дніпра Юлія.

На вітринах місцевих ринків – одяг від різних виробників: Туреччина, Польща та Україна. Продавці кажуть, що ціни від минулорічних майже не відрізняються. У середньому за шкільний образ для дівчинки доведеться віддати 600 гривень.

«За блузочки ціна, як і в тому році — 250, 350 і за 200 навіть є. Ціна нормальна, адекватна. Спіднички — 250, 350, піджачки — 350, 450, брючки так само 250, 350. Дівчинку можна одягнути, якість хороша», — ділиться продавчиня Наталя.

Вибрати є що і хлопцям. Лише верх форми продавці пропонують у кількох варіантах. Або футболку-поло, або рубашку з коротким чи довгим рукавом.

«Короткий рукав-шведочка — це в основному 320, є 250 і 350. Це більш нові завезення, є варіанти економ, що можна вибрати зі старих моделей. Джинси, якщо брати трохи кращі, будуть коштувати дорожче — 550, 500, 450, але тут залежить від виду: є на резинці, блискавка, є з кишенями, вони тоді йдуть дорожче», — розповідає продавчиня Ольга.

За костюми для хлопців правлять від семисот до півтори тисячі гривень. Іван свій шкільний гардероб почав оновлювати з футболки. Каже: полюбляє спортивний стиль.

Ціни на шкільне взуття, що для хлопців, що для дівчат — однакові. Одна пара обійдеться в середньому у 500 гривень. Щодо портфелів — дешевше за 250 не знайти.

На будь-який смак та гаманець — і шкільна канцелярія. Пенали від 20 гривень і до трьохсот, останні — більші та практичніші. Ціни на зошити також різняться залежно від якості та яскравості.

«На 12 листів зошит —2 грн, на 18 — 2,70, на 24 листочка — 3,60. Ціни у нас мінімальні. Щоденнички теж, можете звернути увагу, у твердій обкладинці — 28 грн», — ділиться продавчиня Наталя.

Загалом, порівняно з минулим роком, ціни на шкільне приладдя та одяг суттєво не змінилися.

У середньому за форму цьогоріч доведеться віддати 600 грн: взуття коштує 500 грн, портфель — 450 грн, щоденник — 50 грн, пенал — 80 грн, 10 зошитів — 40 грн.

І це не враховуючи вартість спортивного одягу, кросівок та засобів особистого захисту. За підрахунками батьків, лише запас масок на півроку затягне на кілька тисяч гривень.

Поділитися: