"Запитай у лікаря": як часто виникають "побочки" при щепленні та чи швидко вони минають?

"Запитай у лікаря": як часто виникають "побочки" при щепленні та чи швидко вони минають? - фото 1

Країна отримала вже майже 12 мільйонів доз різних вакцин проти ковіду. Але на сьогодні щеплено двома дозами тільки два мільйони українців. Більшість відкладає імунізацію через острах побічних реакцій.

Епідеміологиня Людмила Мухарська перехворіла на COVID-2019 пів року тому. Та каже: це не привід відмовитися від маски, дистанції й іншого захисту. Як і після вакцинації — треба бути насторожі. Людмила Мухарська прогнозує зріст захворюваності на Covid-19 в Україні вже за кілька тижнів. Коли майже чверть населення повернеться додому. Із заробітків, таборів, відпусток.

Людмила щодня отримує десятки запитань щодо вакцинації. Відповідає на них на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова. Експертка долучилася до щотижневих прямих ефірів "Запитай у лікаря". Трансляції — частина масштабної програми фонду — "Боротьба із COVID-2019". Відео з порадами медиків та вчених уже переглянули понад 12 мільйонів разів.

AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer і Moderna. Усі чотири вакцини після щеплення можуть викликати реакції локального характеру. І це нормально, заспокоює лікарка. Майже 1% від щеплених мав і більш неприємні симптоми: лихоманку, підвищення температури. Людмила Мухарська пояснює, чому:

«Це говорить про те, що організм людини відреагував на введення вакцини, і організм починає виробляти антитіла».

Наразі багато тих, хто не встиг вчасно зробити другу дозу, порушивши термін між введенням препарату. У таких випадках епідеміологиня радить звернутися до сімейного лікаря. Припускає, що знадобиться додатковий, третій, укол.

Реклама

Наостанок лікарка попереджає: вакцинація не гарантує, що ви не захворієте, але допоможе запобігти тяжкому перебігу ковіду і у найгіршому випадку — смерті.

Реклама