Як бути тим, хто не може повернути гроші за зірвану поїздку?

04.05.2020, 15:14
Як бути тим, хто не може повернути гроші за зірвану поїздку? - фото 1

Та чи варто зараз планувати літній відпочинок?

Дізнавалася кореспондент 34 телеканалу.

Мирослава мріяла відсвяткувати свій день народження у Єгипті. На сонячному пляжі, із коктейлем у руках. Але карантин зруйнував усі її плани.

«Я хотіла відсвяткувати свій ювілей у квітні в Єгипті. Віддала наприкінці лютого всю суму, щоб зафіксувати її та уникнути здорожчання, якщо що. Я перебронювала на травень. Зв'язалася зі своїм турагентом і вона каже, що давайте перебронювати ще, тому що гроші ви не заберете», — розповідає Мирослава Клячева.


Ще раз порадившись із турагенткою, дівчина вирішила заморозити гроші. Так вона зможе визначитися з датою поїздки вже після карантину.

«Деякі пропонують перебронювання, зокрема й на 2021 рік, якщо немає можливості визначитися з відпусткою цього року. При повному відкритті кордонів, при відновленні чартерних рейсів, туристи можуть звернутися за поверненням коштів. Але нині рекомендація — зробити заморозку сплачених коштів», — радить менеджерка турагенства Алла Бурова.


Деякі туроператори дозволяють змінити не лише дату, а і країну відпочинку та заморожують гроші у валюті. Про це розповіли представники одного з популярних українських агентств у відкритому діалозі онлайн. І пояснили, чому зараз не можуть повернути кошти за скасовані поїздки.

«Нам не потрібно було вимагати ці гроші у готеля, у страхової та авіакомпанії назад, щоб повернути їх туристу. Заходив новий турист, його гроші поверталися туристу, який анулював, а цей турист їхав уже по путівці. Настало 13.03 і ланцюжок нових туристів перервався. І тому тепер, коли турист анулює, а його гроші вже навіть не у нас, а знаходяться у декількох компаній, при чому деякі з них закордоном. Нам для того, щоб повернути ці гроші туристу, потрібно отримати по всьому цьому ланцюжку назад собі», — пояснює представник туроператора Павло Ганзевич.


Кажуть, що 90% їх клієнтів погодилися заморозити гроші або перенести тур. А 5% вимагають повернення коштів. Інші ще не визначилися. Йти на компроміс із туроператорами радять і юристи.

«У законодавстві внесені зміни. Визнано, що карантин є форс-мажорною обставиною, яка звільняє сторони від відповідальності за невиконання договору і тому сторонам залишається лише домовлятись. Якщо домовленостей вони між собою не можуть досягнути, це питання можна передати на розсуд суду. З урахуванням того, що передбачено в умовах договору», — сказав юрист Роман Бочкар.


Змінила свої плани на літній відпочинок і Оксана. Замість поїздки закордон обрала Азовське море. Та от забронювати бажаний готель дівчині не вдалося.

«Почали бронювати готелі на курорті в Кирилівці. Спочатку нам говорили, що все добре, ми готові, червень-липень, все це можливо буде. І як справа прийшла вже до бронювання, то трубку вони не беруть», — ділиться Оксана Сірик.


Туристичний консультант Юрій Пасічник не радить поспішати, адже карантин ще не закінчився. Але каже: попит на вітчизняні курорти цьогоріч значно зросте.

«Традиційно українські курорти на Азовському та Чорноморському узбережжі. Так само Карпати влітку користуються попитом. Прилеглі — це Кирилівка, Арабатська стрілка, тобто Азовське море. І люди безпосередньо бронюють. Хтось думає, що ціни впадуть, хтось думає, що ціни піднімуться. Я думаю, що якщо ціна зміниться, то в невеликих межах. Тобто коливання будуть мінімальні», — розповідає туристичний консультант Юрій Пасічник.


Зважаючи на всі обставини, у Кабміні радять планувати відпустку не раніше, ніж на середину липня–кінець серпня. Тоді можуть відкрити авіасполучення. У цей час популярні літні закордонні курорти мають запрацювати і для українців. Та туристичний консультант зазначає: у будь-якому разі цьогорічний відпочинок буде з карантинними правилами. Дистанція на пляжі, їжа на замовлення замість шведського столу та дезінфекція номерів.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: