Як боротися з небезпечними сусідами: поради дніпрянам

Як боротися з небезпечними сусідами: поради дніпрянам - фото 1

Напідпитку ввімкнув газові конфорки й забув їх вимкнути. Тим самим, ледь не підірвав багатоповерхівку в житловому районі столиці один із мешканців. І такі ситуації з ним трапляються чи не щодня, а інші жителі вже бояться за свої життя.

Постійні гулянки, бІйки, гучна музика та крики вночі заважають спокійно жити Тетяні. Бешкети, каже, влаштовує сусід. А востаннє чоловік ледь не підірвав будинок. П’яний увімкнув у квартирі газ, забув про нього і пішов. Запах швидко поширився сходовою кліткою. Перелякані мешканці одразу зрозуміли, звідки він.

«Ми почали йому стукати в двері, стукали хвилин 10. А він п'яний, але якось двері відчинив. Ми відкриваємо двері, вікна, бо там все закрито, а 4 конфорки включені на повну», — говорить жителька Києва Тетяна Орєшина

Сусіди намагалися з ним поговорити, але марно. А журналістам чоловік двері не відчинив.

Сусіди вже й до поліції скаржилися, але — даремно

Покарати сусіда дуже складно. Так кажуть юристи, а надто якщо це його власна квартира. Але цілком можливо. Слід написати до поліції колективну заяву.

«Якщо є якесь пошкодження майна, то необхідно викликати працівників правоохоронних органів і повідомляти про якийсь злочин по ст.194 Кримінального кодексу. Спричинення збитків за хуліганські дії», — говорить адвокат Дмитро Касьяненко.

У разі, якщо порушення порядку систематичні, окрім заяви в поліцію, юристи радять – звертатися до суду з цивільним позовом. І обов’язково фіксувати все на камеру телефона. Відео буде доказом у справі.

«Отримання такого рішення суду для людей створює можливість притягнення вже в подальшому, якщо людина не буде виконувати таке рішення суду притягнення до кримінальної відповідальності за не виконання рішення суду», — говорить адвокат Дмитро Моргун.

Невиконання ж рішення суду передбачає покарання – від штрафу до 3 років позбавлення волі.

Реклама

Раніше ми писали про те, що дніпряни зможуть пройти екпрес-тестування прямо на вокзалах.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама