Яценюк: Зеленському не потрібно їхати 9 травня на парад Путіна

13 березня, 11:08
Яценюк: Зеленському не потрібно їхати 9 травня на парад Путіна - фото 1

12 березня в передачі "Прямий контакт" на "Прямому" телеканалі Арсеній Яценюк поділився своєю думкою щодо російського параду з нагоди 9 травня.

Колишній Прем'єр-міністр зазначив, що ключовою ідеологемою Кремля є те, що Росія — країна-переможниця.

«РФ цим намагається приватизувати загальну перемогу. Українці боролися з нацистами. Основний театр воєнних дій був на території України. За різними оцінками, до 10 мільйонів українців загинули у Другій світовій війні», — повідомив Арсеній Петрович.
«Це і наша перемога, Володимир Володимирович, — звернувся він до Путіна. — Так, тоді Україна була в складі Радянського Союзу. І Україна боролася з нацистами, і стала країною-засновником Організації Об'єднаних Націй».


На думку Яценюка, Путін є творцем міфів і брехні.

«На цьому тримається його режим. Цей формат трактування історичних подій — це якраз частина його методології, як утримувати владу», — підкреслив Арсеній Яценюк, нагадавши, що ще десять років тому Путін говорив, що Росія "і без України виграла б Другу світову війну".


Яценюк додав, що після цього висловлювання він відправив Президенту Росії "Велику радянську енцеклопедію", де докладно описаний внесок нашої країни в перемогу у Другій світовій.

— Тому, я думаю, що було б правильно, якби Президент Зеленський разом з нашими європейськими колегами прийняв рішення про те, як ми відзначаємо 8 і 9 травня спільно з європейськими друзями.
«Ми поважаємо внесок усіх в перемогу над нацизмом. Тільки ми вимагаємо до себе поваги також. Це є спільним досягненням», — каже Яценюк.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: