Яценюк заявив, що вводити надзвичайний стан сьогодні не має жодної доцільності

28 березня, 09:31
Яценюк заявив, що вводити надзвичайний стан сьогодні не має жодної доцільності - фото 1

Про це Прем'єр-міністр України 2014—2016 років сказав у програмі "Велике інтерв’ю" на телеканалі "Україна 24" 27 березня.

«Карантин і надзвичайна ситуація мають більше ніж достатньо інструментів для стримування розповсюдження пандемії», — додав лідер партії "Народний фронт".


Також під час надзвичайного стану держава фактично отримує право керувати приватним сектором.

«Єдина різниця між надзвичайним станом і чинним станом, який у нас є, — це те, що в надзвичайному стані обмежується ціла низка прав і свобод громадян додатково до того, що вже сьогодні обмежено. Тому що карантин і так обмежує пересування», — наголосив політик.


Крім того, з політичної точки зору надзвичайний стан “тільки дасть можливість далі дестабілізовувати ситуацію і розповсюджувати різного роду чутки, страхи серед людей. Це не допомагає ні в боротьбі з пандемією, ні економіці”.
Відповідаючи на запитання щодо евакуації громадян із закордону, Арсеній Яценюк сказав, що заборона громадянам повернутися до України була б порушенням конституційної норми (статті 33). Проте під час повернення громадян була проґавлена обсервація і реальний карантин для тих, хто повернувся.
І лише зараз з’явилася можливість для повернених громадян здати тест на COVID-19.

«Звичайно, перш за все не було можливостей для того, щоб розмістити цих людей. І це теж влада повинна чесно визнати», — порадив колишній Прем’єр-міністр України.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: