Яценюк заявив про важливість реформування принципів діяльності ЗМІ

Яценюк заявив про важливість реформування принципів діяльності ЗМІ - фото 1

У справі реформування принципів діяльності українських засобів масової інформації важливі створення інституту стримування і противаг, прозорого механізму виявлення брехні у медійних гігантів та фінансування усіх ЗМІ, а також зміна судових процедур щодо боротьби з неправдивою інформацією.

Голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк під час сьогоднішньої онлайн-дискусії форуму наголосив на тому, що вітає зусилля секретаря РНБО Данілова та рішення президента Зеленського щодо введення санкцій проти проросійських пропагандистських каналів:

- У сучасній війні фейки, пропаганда, дезінформація, теорії змови стали основною зброєю.
Також політик нагадав, що у 2014 році був ухвалений закон про санкції, автором якого був Яценюк як прем’єр-міністр. А рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо телеканалів “Newsone”, “112” та “ZIK” засноване на зверненні Верховної Ради минулого скликання, яке ініціювала очолювана ним партія «Народний фронт».

«РНБО і Служба безпеки провели дуже серйозну роботу, аби встановити, що це брудні терористичні гроші і що це російська агентура, яка транслює російську пропаганду на українських каналах», – сказав Арсеній Яценюк.


Яценюк згадав і про те, що певні неурядові громадські організації заявили про стурбованість запровадженням санкцій проти проросійських каналів:

- У мене є питання до цих громадських організацій. А вони не були стурбовані тоді, коли вся ця пропагандистська машина маніпулювала, брехала, вигадувала факти, займалася пропагандою і дезінформацією?
Хіба це не підриває основи свободи слова і вільної, чесної журналістики?


Він також нагадав, що саме «через російських і проросійських так званих журналістів» «проштовхувалися» фейки про його нібито участь у війни в Чечні, мільярди, вілли, etc.