Висотою з багатоповерхівку: в Дніпрі комунальники спилюють аварійні дерева

15.05.2020, 17:54
Висотою з багатоповерхівку: в Дніпрі комунальники спилюють аварійні дерева - фото 1

За словами місцевих жителів, гілки аварійних дерев псують дахи будівель і нерідко падають на голови перехожим.

Близько сотні скарг кожного дня. Дніпряни просять комунальників позрізати аварійні гілля та дерева. Мовляв, сухостій псує покрівлі, а подекуди навіть на голову може приземлитись. У "Зеленбуді" кажуть, що до кінця року плануються видалити декілька тисяч небезпечних дерев. Де працюють зараз, знає кореспондент 34 телеканалу.

«Он там знайомий ішов, він у бараку живе. Йому приземлилася суха гілка на голову. Така дебела. Йому і голову зашивали», — ділиться житель Дніпра Олексій Таран.

Олексій розповідає, що їхній старій тополі вже понад 30 років. Її сухе гілля шкодить людям та псує дах сусідньої котельні. Тож місцеві неодноразово зверталися до "Зеленбуду", аби аварійне дерево прибрали.

Нині на вулиці Єрмолової кипить робота. Тут планують прибрати три тополі. Найбільшу, заввишки з багатоповерхівку, зрізатимуть кілька днів.

«Спочатку буде зніматися уся крона дерева, після чого буде зпил стовбура. Але є тут невеличка проблема. Під деревом є колодязі, і скидати просто не можна. Їх доведеться підчіплювати краном», — пояснює Сергій Овчренко, начальник виробничо-технічного відділу КП "Зеленбуд".

 

Спилюють суху тополю і на площі Старомостовій.

Світлана Іванівна мешкає в цьому будинку близько півстоліття. Каже, що на сухостій жодного разу не скаржилися.

«Їм багато років уже, звичайно, але вони ще тримаються. Ми ось стежимо, зрізали своїми силами. Тому що був вітер і поламало дерево», — розповідає Світлана Іванівна, жителька Дніпра.

Чому, попри зелену крону, тополю треба зрізати — пояснюють екологи.

«Незважаючи на те, що воно схоже на здорове і зелене, стовбур цієї тополі є ушкодженим і відомо, що такий тип дерев дуже крихкий. Тобто воно може бути цілком аварійним. Виникає необхідність у знесенні», — пояснює Юрій Бучавий, доцент кафедри екології Дніпровської політехніки.

Із початку року в місті зрізали близько півтисячі аварійних дерев. Роботи проводять кілька разів на тиждень.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: