Втрата слуху, група крові та групи ризику: в Дніпрі експерти розвіяли міфи про коронавірус

23 жовтня, 21:00
Втрата слуху, група крові та групи ризику: в Дніпрі експерти розвіяли міфи про коронавірус - фото 1

Лікарі та вчені зі всього світу виявляють все більше відкриттів, пов'язаних із новою хворобою.

Чи можна втратити слух через коронавірус? Чи дійсно люди з другою групою крові — у зоні ризику? Та як убезпечити себе, якщо ви опинилися за одним столом із хворим на Covid-19? Та чи всі чутки правдиві?

Коронавірус може спричинити несподівану втрату слуху, яка залишиться назавжди. Такого висновку дійшла команда вчених з Університетського коледжу Лондона. Спиралися на випадок, який стався із 45-річним британцем. Після лікування ковіду в чоловіка з'явилася туговухість. Учені кажуть, у втраті слуху може бути винен як сам коронавірус, так і реакція імунної системи, стрес, ліки та інше.

“Зниження слуху може бути пов'язано з пост-інфекційною, пост-ковідною нейропатієй. І мати відношення до поразки слухових нервів. Але не варто думати, що втрата слуху це виключно ковідна інфекція. Зниження слуху спостерігається також і при епідпаратіті, і при менінгіті, і при ураженні головного мозку”, - пояснює пульмонолог лікарні №9 Наталя Масич.

Важкість захворювання на ковід залежить від групи крові. Про це сказала група німецьких і норвезьких учених. Вони дослідили ДНК понад півтори тисячі пацієнтів. Виявилося, що у людей з II-ю групою — ризик важкого перебігу коронавірусу істотно вищий. А саме — удвічі, порівняно з людьми з I-ю групою крові. Пацієнти із 3-ю та 4-ю не показують чітку тенденцію. На думку вчених, нові спостереження можуть змінити поняття "група ризику”.

“Я думаю, що це міф. Всі люди схильні до цього захворювання, але група ризику, так як і пише преса, напевно це знають, 50-60-70 років і більше. Тобто люди, які мають хронічні захворювання і за нашими спостереженнями - люди з надмірною масою тіла теж дуже схильні”, - говорить терапевт лікарні №9 Ганна Кондратьєва.

Японські дослідники розповіли, які шанси заразитися коронавірусом, якщо ви сидите у барі ще із трьома людьми, і один із них — носій ковіду. Вони розробили комп'ютерну модель. Виявилося, найбезпечніше місце, на думку вчених, розташоване по діагоналі від імовірно зараженого: туди долітає не більш ніж чверть аерозольних часток, які виділяє мовець.

"Має значення, скільки вірусу на людину попало. Тому звичайно, якщо він сидить не прямо перед людиною, а десь по діагоналі, то природно йому потрапить значно менше і ризик заразитися у нього теж буде менше. Якщо людина отримала її трохи і у нього сильна імунна система, то вірусне захворювання не розвинеться", - пояснює пульмонолог лікарні ім. Мечникова Оксана Карасьова.

Та все ж лікарі радять не ризикувати. Носити маски, брати із собою антисептики та дотримуватися півтораметрової дистанції. На їхню думку, це захистить вас якнайкраще.

Поділитися: