Другий день "червоної зони": в центрах вакцинації Дніпра масові скупчення

Скупчення людей в Дніпрі на вакцинацію після введення "червоної" зони. Фото: 34.ua - фото 1
Скупчення людей в Дніпрі на вакцинацію після введення "червоної" зони. Фото: 34.ua

Через обмеження "червоної" карантинної зони жителі Дніпра стали масово робити щеплення від COVID-19, через що в центрах вакцинації вже другий день шикуються великі черги.

Сьогодні, 19 жовтня, в Дніпрі і області діють обмеження "червоної" карантинної зони. Згідно з правилами, невакциновані громадяни не можуть відвідувати громадські заклади, ТРЦ і масові заходи. У зв'язку з цим в центрах вакцинації Дніпра вже другий день поспіль стали збиратися масові скупчення людей.

Черга в центрі вакцинації - фото 194746

Черга в центрі вакцинації
Фото: 34.ua

Згідно зі статистичними даними міської ради Дніпра, 18 жовтня, коли почали діяти обмеження "червоної" зони карантину, в місті вакцинувалися близько 5 500 осіб. Уже сьогодні, 19 жовтня, цифра виросла до 9 482 осіб. Для порівняння, два тижні тому, 5 жовтня, кількість зроблених щеплень дорівнювало 3 536.

Як вакцинуватися в Дніпрі?

Щоб не стояти в черзі на вакцинацію, ви можете заздалегідь записатися на певний час на сайті likari 24/7. Для цього перейдіть за посиланням, виберіть ваш район і амбулаторію, де хочете зробити щеплення від COVID-19.

На вакцинації при собі необхідно мати: мобільний телефон, роздруковану декларацію з сімейним лікарем або паспорт та ідентифікаційний код.

Нагадаємо, з 18 жовтня в Дніпрі та Дніпропетровській області діють обмеження "червоної" карантинної зони. Згідно з новими правилами також забороняється робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів. З 18 по 24 жовтня в школах канікули.

Що заборонено:

  • - робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;

  • - робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів і т. д.;

  • - робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;

  • - робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • - проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • - робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Відзначимо, що банки, АЗС, ветмагазини, аптеки і всі продовольчі магазини будуть працювати. Також на сайті МОЗ України зазначено, що перераховані вище обмеження не будуть діяти в тих випадках, якщо 100% співробітників і відвідувачів закладів та заходів будуть повністю вакциновані і зможуть надати COVID-сертифікат.

Ще з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епідемічної безпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів COVID-сертифіката з підтвердженням проходження вакцинації або ПЛР-тесту.

Які ще обмеження можуть ввести найближчим часом?

Зараз громадський транспорт в Дніпрі працює в штатному режимі, проте у зв'язку з обмеженнями "червоної" зони кількість пасажирів не повинна перевищувати кількість місць для сидіння в салоні. За цим стежитимуть правоохоронці та співробітники департаменту транспорту і транспортної інфраструктури. Але в разі, якщо статистика по захворюваності буде зростати і далі — можуть ввести більш жорсткі обмеження.

Реклама

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама