Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу

27 березня, 09:01
Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 1

Сьогодні відзначають Всесвітній день театру. Саме цього дня всі артисти, сценаристи, постановники, освітлювачі, костюмери — будь-хто пов’язаний із театральним життям, відзначають його, вітають один одного і радіють приналежності до цього мистецтва.

Театр вважається найдавнішим способом розважитися і отримати естетичне задоволення. Професійний театр з'явився в стародавній Греції і будувався на тому, що ходило на постановки багато людей, а артисти настільки вживалися в роль, що були готові померти на сцені.

Театральне мистецтво відіграє важливу роль у культурі багатьох країн, саме тому з ініціативи Міжнародного інституту театру в 1961 році заснували свято — Всесвітній день театру.

Цього дня організовують урочисті заходи, концерти, проводять майстер-класи з акторської майстерності, ставлять спектаклі. Ці традиції з'явилися завдяки Раді Міжнародного інституту театру і проводяться щорічно, починаючи з 1962 року.

Саме сьогодні хочеться розповісти про п'ять найбільших і найвеличніших театри світу. Поїхали...

1. Австралія. Сіднейський оперний театр

Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 163090

Попри те, що вік цього театру порівняно малий, лише 47 років, у 2007 році він став об'єктом ЮНЕСКО і увійшов до переліку фіналістів конкурсу "Сім нових чудес світу". Розташовується будівля у старовинному форті в гавані Сіднея і є візитівкою міста.

2. Франція. Паризька опера

Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 163088

Будівля театру була побудована в середині ХІХ століття за наказом Наполеона III. На сцені виступали і виступають найвідоміші артисти, про неї написано вірші й романи. Архітектуру цієї будівлі неможливо порівняти з іншими: "підземне озеро" для стійкості фундаменту — найтаємничніше для Гранд-Опери.

3. США. Метрополітен-опера

Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 163086

Заснований театр в 1880 році, а до Лінкольн-центру переїхав у 1966. Саме він вважається віддзеркаленням демократичного підходу до мистецтва. Цей театр влаштовує безкоштовні постановки, а на стінах можна побачити фрески Шагала, портрети артистів, скульптури Майоля і Лембрука.

4. Італія. Ла Скала

Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 163089

Центром оперного співу вважають саме цей театр, який побудували в 1778 році на місці церкви Санта-Марія-делла-Скала. Будівля театру, зведена архітектором Дж. Пьермаріні, було одним із найкрасивіших споруд у світі. Воно витримане у строгому неокласичному стилі і відрізняється бездоганною акустикою.

5. Австрія. Віденська опера

Всесвітній день театру: ТОП-5 розкішних театрів світу - фото 163087

Відкрито цей театр навесні 1869. Він вважається одним із головних класичних оперних театрів світу. Фасад будівлі містить фрагменти опери "Чарівна флейта", а архітектуру можна назвати справді розкішною.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Поділитися: