Восени українцям слід знову чекати на здорожчання продуктів: прогноз експертів

Восени українцям слід знову чекати на здорожчання продуктів: прогноз експертів - фото 1

Українці затягують паски. Товари знову дорожчають. Що побачимо на цінниках вже восени? Та які продукти за вартістю сягнуть делікатесів?

Звичайні харчі – майже як делікатеси! Від початку року продукти здорожчали на третину, звітують економісти. Та вже восени у супермаркетах і на ринках з’являться нові цінники. Чому вартість товарів зростає? І так швидко! Та що стане нам не по кишені вже незабаром?

Цінники у магазинах змінюються буквально на очах, скаржаться дніпряни. Найсмачніші прилавки люди просто обходять стороною.

Найбільш відчутно у вартості підскочили найпопулярніші продукти. Економісти кажуть: за вісім місяців – на тридцять відсотків. Тож яйця, м’ясо, птиця та цукор тепер скоріше нагадують делікатеси.

Рекордсменка зі здорожчання – олія. Від початку року її вартість зросла майже вдвічі. І це – не межа, кажуть економісти. Бо восени цінники знову зміняться.

Та ось бігти зараз по магазинах та скуповувати харчі експерти не радять. Кажуть: саме паніка та попит покупців спровокують ціновий хаос.

Тимчасово, але трохи здешевшають продукти, що консервують. Це так зване сезонне зниження цін, упевнені експерти.

Продавці ж виправдовуються. Кажуть: ціни їм встановлюють постачальники.

На м’ясних ринках – теж майже порожньо. Ті ж, хто прийшли сюди за свининою чи яловичиною, намагаються вибити знижку хоча б у 10 гривень.

Продавці жаліються: кормити худобу стало занадто дорого. Зараз працюють майже у збиток. Тому м’ясо вже невдовзі здорожчає. Щонайменше на 20 відсотків.

Змінити цінники вже готуються і пасічники. Цьогоріч вартість меду підніметься на 100 гривень! Причин – декілька.

«Погодні умови дуже складні, дощі, похолодання, і акаційний мед набагато знизився в збиранні нектару. Ну і травля бджіл. При посиві тровленого зерна вітер розносив пестициди на великі відстані, і страждали бджоли», – пояснила пасічниця Наталія Барабан.

А от скільки коштуватимуть макарони та крупи – покаже зібраний урожай. Та розраховувати на низькі ціни товарів не варто, кажуть економісти. Пояснюють, чому.

«Ми повинні розуміти, що продукти найближчим часом будуть дорожчати. Враховуючи нестабільність національної валюти, виробникам вигідніше їх конвертувати чи номінувати у твердій валюті. Основний акцент у ціноутворенні робиться на експорт і, відповідно, внутрішня ціна починає рухатися в тому ж ритмі, у якому рухається національна валюта», – пояснив економічний експерт Михайло Крапивко.

Чинників, що впливають на ціни, – безліч. Серед глобальних – знецінення гривні, здорожчання енергоносіїв, бензину та відсутність траншу від МВФ. Єдина надія – на Антимонопольний комітет, кажуть економісти. Саме він може регулювати та стримувати вартість продуктів. Тож, якщо держава не втрутиться, продуктовий кошик українця вже восени помітно схудне.

Реклама

Читайте также: як проходить підготовка до школи на Дніпропетровщині?

Реклама