Волонтерське ком’юніті: як у Дніпрі допомагають військовим?

У Дніпрі відкрився волонтерський хаб. Як працюють волонтери у ньому, з’ясовували журналісти “Деталей”.

Без шуму та метушні кожен робить свою справу. Так волонтери описують атмосферу у хабі.

Тут зібралися люди різних професій. Євген — програміст. Зараз без роботи. Допомагає кожного дня. Готує шматки, які вплітатимуть у сітки.

«Рвемо тканину, така ширина, може, сантиметри 4 приблизно. Важливо, щоб було кілька кольорів, тому що тоді сітка маскує вдало, тобто там землю, гілки, листя темне, листя світле імітує», — розповідає він.

Олеся — аналітикиня із продажів. Працює віддаленно. Каже: знаходитися лише вдома важко. Потрібне живе спілкування.

«По-перше, це трошечки заспокоює для того, щоб країна швидше допомогла, а з іншого боку, намагатися вести життя, як зазвичай, — це дуже класний метод релаксації», — ділиться волонтерка.

Плести сітки не складно, кажуть дівчата. За спілкуванням час летить швидко. У цей час на вулиці також кипить робота. Тут фарбують тканини. Вирішили створювати необхідні кольори. Адже у продажу хакі та зелені вже закінчилися.

«Для фарбування використовується лише 5 інгредієнтів, оцет, фарба. Це набагато простіше, ніж зварити справжній український борщ, в якому 22 інгредієнти. Це вам не “щі” — такі полощі», — розповідає координатор волонтерів Ігор Супрун.

До команди щодня приєднуються нові люди. Андре — музикант з Британії. Приїхав воювати, але, каже, чоловіків без підготовки в нашу армію не беруть.

«Я приїхав до України, щоб битися. Проте це важко, я не маю військового досвіду. Намагаюся допомогти, чим можу, проте моє серце все ще хоче іти в бій. Це мій обов'язок, як чоловіка. Щоб не страждали невинні жінки та діти», — коментує він.

Допомагають, чим зараз можуть, кажуть Андре та інші волонтери. Анастасія переїхала до Дніпра з Донецька 8 років тому. Вірить, що Перемога вже незабаром. Хоче, щоб Україна вигнала окупантів з усіх наших земель.

«Ми робимо добру справу і все це для перемоги, все буде Україна!» — коментує волонтерка.

Реклама

Реклама