Володимир Зеленський відреагував на петицію про «примусову вакцинацію»

Володимир Зеленський відреагував на петицію про «примусову вакцинацію» - фото 1

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про введення кримінальної відповідальності за «примусову вакцинацію». Глава держави вже звернувся до спікера ВР Руслана Стефанчука і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб обробити викладені в документі пропозиції.

Петицію про введення кримінальної відповідальності за «примусову вакцинацію» на сайті президента опублікували 12 серпня 2021 року. Вона набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

У документі автор вимагає «терміново ввести кримінальну відповідальність» у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років за «примусову вакцинацію» під загрозою звільнення і не допуск до роботи невакцинованих співробітників. Також в петиції сказано, що держава повинна дати громадянам право самим вирішувати, чи потрібно їм робити щеплення.

Відповідаючи на петицію Володимир Зеленський заявив, що звернувся до спікера Ради та прем'єр-міністра з проханням розглянути викладені в петиції пропозиції й повідомити про результат.

Також глава держави звернувся до трудового законодавства, де встановлені гарантії захисту прав працівників від неправомірних дій роботодавців. Там вже передбачена кримінальна відповідальність за незаконне звільнення з особистих мотивів, а також за інше грубе порушення трудового законодавства.

Однак згідно з Конституцією України, громадяни країни зобов'язані піклуватися про своє здоров'я і «не шкодити здоров'ю інших». Також в передбачених законодавством випадках українці повинні проходити профілактичні медогляди та робити щеплення.

Також Володимир Зеленський додав, що для запобігання поширенню інфекційних захворювань обов'язковим профілактичним щепленням підлягають працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження і поширення інфекційних хвороб.

«Крім того, згідно з частиною третьою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» в разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об'єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями», — написано у відповіді на петицію.

Відзначається що особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність відповідно до законів України (стаття 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Раніше ми писали, що з переходом в «червону» зону дніпряни почали скаржитися на те, що водії громадського транспорту вимагають гроші за пільговий проїзд. Мовляв, тепер безкоштовно пільговики можуть їздити тільки по певних годинах.

Реклама

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама