Володимир Зеленський відповів на петицію про відміну військового обліку для жінок

Володимир Зеленський відповів на петицію про відміну військового обліку для жінок - фото 1

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив низку можливих змін щодо військового обліку для жінок в Україні та прокоментував петицію щодо його відміни.

Володимир Зеленський розглянув петицію про відміну військового обліку для жінок в Україні, яка набрала майже 38 тисяч підписів. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Президент розповів, що військовий облік для жінок залишиться дійсним і його не будуть відміняти.

«Захист суверенітету й територіальної цілісності держави є справою всього українського народу, громадяни мають рівні конституційні права й свободи та є рівними перед законом і не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою статі. Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу" визначено, що жінок, які мають спеціальність чи професію, визначену в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до військової служби за станом здоров’я та віком, беруть на військовий облік", — йдеться у повідомленні президента.

Також Володимир Зеленський зазначив, що звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням скоротити список спеціальностей, які підлягають обліку та спростити процес ставання на облік.

«Ураховуючи високу суспільну увагу до порушеної в петиції проблематики та зважаючи, що її врегулювання законодавством України покладено на оборонне відомство, я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням невідкладно й комплексно опрацювати порушене в петиції питання, приділивши особливу увагу розв'язанню, зокрема, таких питань: суттєве уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з яким жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, з огляду на реальні потреби оборони держави; впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік з метою уникнення обов’язкової особистої присутності жінок під час постановки на облік; врегулювання питання порядку проходження медичного огляду під час постановки на військовий облік жінок», — написав Володимир Зеленський.

Раніше ми писали про те, що у військовий облік для жінок внесли зміни.

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама