Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність масок у громадських місцях

19.11.2020, 15:10
Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність масок у громадських місцях - фото 1

За порушення карантинних правил українцям доведеться заплатити до 255 гривень.

Президент України Володимир Зеленський, який все ще лікується від коронавірусної інфекції в "Феофанії", підписав закон № 1000-IX про адмінвідповідальність за перебування у громадських місцях і транспорті без засобів індивідуального захисту. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Президента.

Так, документ доповнює вже наявну статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з нею українці можуть отримати штраф від 170 до 255 гривень за порушення карантинних норм, а саме — відсутності захисних масок у місцях скупчення людей. До речі, порушенням вважається, якщо маска не повністю закриває ніс і рот. При цьому виготовлена ​​вона може бути самостійно.

«Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров'я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих та перевантаженню медичних закладів», — зазначили у пресслужбі ОП.

Додамо, що стягувати штрафи за порушення карантину будуть співробітники Національної поліції, Міністерства внутрішніх справ, органи охорони здоров'я, а також працівники Державної санітарно-епідеміологічної служби та органи місцевої влади.

Підписання закону прокоментував міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. За його словами, у МОЗ "на цьому довго наполягали".

«Наша команда в Міністерстві дуже довго наполягала на введенні штрафів за неносіння маски у публічних місцях, адже це не забаганка ВООЗ, МОЗ, Президента, Прем‘єр-міністра чи моя особиста. Маска — це єдиний шлях захистити здоров‘я: своє та своїх близьких», — написав на своїй сторінці в соцмережі Максим Степанов.


Раніше ми писали, що Володимир Зеленський очолив рейтинг найвпливовіших чиновників України.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор