Володимир Зеленський підписав закон про "податок на Google"

Фото: www.president.gov.ua - фото 1
Фото: www.president.gov.ua

Президент України підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам" № 1525-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 червня.

Реклама

Документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість компаній-нерезидентів, які надають електронні послуги особам, які проживають на території України.

Це дозволить збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ і такі правила оподаткування вже стають звичайною практикою в іноземних державах, наприклад, у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані.

Так, іноземні компанії, які поставляють українцям електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійською мовою.

У той же час, згідно з документом, від сплати ПДВ звільняються операції з поставки послуг з дистанційного навчання, якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем. Також від податку на додану вартість звільнено операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 1 січня 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

Реклама