Володимир Зеленський підписав закон про олігархів

Підпис закону про олігархів. ФОТО: Офіс Президента України - фото 1
Підпис закону про олігархів. ФОТО: Офіс Президента України

Сьогодні, 5 листопада, Президент України Володимир Зеленський підписав на закон про деолігархізацію.

Сьогодні, 5 листопада, Володимир Зеленський підписав закон про олігархів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

«В усіх успішних країнах Європи немає такої гілки влади, як олігархи. Держави там працюють в інтересах своїх громадян, а не купки найбагатших. Саме за такі зміни для України проголосували наші громадяни у 2019 році. Великий бізнес є в будь-якій демократичній державі. Але яким би великим не був бізнесмен, він має працювати за законом та на рівні з іншими економічними суб’єктами. Якщо хтось звик купувати політиків, щоб вони дозволяли обійти закон, то доведеться прощатися з такою звичкою навіть найбагатшим», — йдеться у повідомленні Президента України.

Тепер після підписів від спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука та Президента України автоматично запустилася процедура ухвалення цього документу.

Зазначимо, що законопроєкт № 5599 викликав багато обговорень як в Україні, так і за її межами. Наприклад, деякі фахівці вважають, що він суперечить правам людини.

Нагадаємо, що згідно з новим законом олігархами будуть вважатися люди, які мають економічну і політичну вагу в суспільному житті. Крім цього, щоб називатися олігархом, людина повинна:

  1. брати участь у політичному житті;
  2. мати значний вплив на ЗМІ;
  3. бути кінцевим бенефіціарним власником підприємства-монополіста і протягом одного року поспіль підтримувати або посилювати монополію;
  4. мати підтверджену суму активів (і суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких він є), що перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (на сьогодні це 2 млрд 379 млн грн).


Визначати, хто — олігарх, а хто — ні, буде РНБО.

Реклама

Раніше ми писали про те, Верховна Рада призначила 4 нових міністрів.

 

 

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама