Володимир Зеленський підписав Закон "Про корінні народи України"

Володимир Зеленський підписав Закон "Про корінні народи України" - фото 1

21 липня Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон "Про корінні народи України".

Учора, 21 липня, Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон "Про корінні народи України", який ухвалила Верховна Рада 1 липня 2021 року.

Реклама

Цей документ спрямований максимально захистити культурні, інформаційні та інші права корінних народів, а також надати їм механізми та інструменти роботи з державою (визнаються представницькі органи корінних народів).

Закон визначає, що корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Згідно з документом, корінні народи мають право на дотримання, відродження та розвиток своїх духовних, релігійних та культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини; визначення переліку власних місць та об'єктів релігійного та культурного значення; відновлення своєї історичної топоніміки; співпрацю із закладами освіти задля забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури корінного народу. Також мають право через представницькі органи створювати свої засоби масової інформації та отримувати державну підтримку. Крім того, вони можуть спрямовувати частину доходів від користування природними ресурсами, розташованими на території АР Крим та міста Севастополя, на свої потреби; на резервування для представників корінних народів, що повертаються на територію Криму, земель сільськогосподарського та іншого призначення.

Представницькі органи корінних народів можуть брати участь у міжнародному представництві.

Закон набрав чинності з дня його публікації.

Раніше ми писали, що у Верховній Раді пропонують продавати алкоголь та тютюнові вироби лише у спецмагазинах.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор

Реклама