Володимир Зеленський підписав закон про бебі-бокси: що зміниться?

12 квітня, 17:45
Фото: kiev.informator.ua - фото 1
Фото: kiev.informator.ua

Сьогодні, 12 квітня, президент підписав закон щодо поліпшення умов надання породіллям державної допомоги "пакет малюка".

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 1359-ІХ. В Україні породіллям надається одноразова натуральна допомога у зв'язку з вагітністю та пологами – "пакет малюка". Але на законодавчому рівні не був закріплений орган, відповідальний за призначення і виплату такої допомоги.

Закон, який підписав президент, вирішує це питання, закріплюючи повноваження з призначення і виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника) новонародженого.

При цьому допомога "пакет малюка" не зараховується в розмір допомоги при народженні дитини (41 280 гривень).

Також цим законом закріплюється вартість "пакету малюка" на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається внаслідок закупівельного аукціону.

Такі зміни в законодавство дозволять проводити закупівлі товарів для комплектування бебі-боксів на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro з метою більш ефективного використання бюджетних коштів.

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування.

Раніше ми писали про те, що до Дніпропетровської області передали першу партію бебі-боксів.

Джерело: Офіс Президента України
Поділитися: