Володимир Зеленський очолив рейтинг найвпливовіших чиновників України

29 вересня, 18:30
Володимир Зеленський очолив рейтинг найвпливовіших чиновників України - фото 1

Президент України Володимир Зеленський посів перше місце в рейтингу найвпливовіших чиновників нашої країни. У п'ятірку лідерів увійшли — керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, перший помічник Президента Сергій Шефір, глава МВС Арсен Аваков і Генеральний Прокурор Ірина Венедиктова.

Цей рейтинг озвучив аналітик Фонду "Українська політика" / UP Foundation Лев Бондаренко.

Анкетування проводилося протягом вересня 2020 року. У цьому дослідженні взяли участь 50 експертів. Оцінювали 130 чиновників за ступенем впливовості посади, діяльності, ефективності команди.

«Перше місце абсолютно логічно посідає Президент України Володимир Зеленський, на думку експертів, його позиції досить високі і стійкі... На другому місці — глава Офісу Президента Андрій Єрмак... Третє місце посів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який, нагадаю, вже більше шести років перебуває на своїй посаді і за цей час, напевно, тільки нарощує свій вплив на українську політику», — говорить Лев Бондаренко.

Бондаренко уточнив, що 30 позицій рейтингу найбільш впливових чиновників посіли в основному представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів та інші держслужбовці, які у всіх на слуху.

Зі свого боку політолог Кость Бондаренко презентував аналітичну доповідь, пов'язану з рейтингом:

— За рік багато що змінилося. Багато людей, які на той час вважалися впливовими, відійшли від управління державою, з'явилися нові дійові особи, які впливають, влада стала менш аморфною, більш монолітною. Ми розглянули і хто впливає на Президента і його оточення... Спроби Андрія Єрмака стати таким собі регентом при президентові, спроби інших членів команди протистояти цій системі регентства... "Олігархи", яких ми взяли в лапки... Сьогодні слід говорити про фінансово-промислові групи, а не про класичних олігархів. Але все одно представники українського національного капіталу дуже активно впливають на ситуацію в Україні і є нехай і кілька слабкою, але противагою наступу транснаціональних корпорацій.


Раніше ми писали про те, що Верховна Рада України заборонила продаж електронних сигарет неповнолітнім.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Джерело: Сьогодні
Поділитися: