Володимир Зеленський доручив уряду зайнятися проблемами у вугільній галузі

Володимир Зеленський доручив уряду зайнятися проблемами у вугільній галузі - фото 1

Порятунок вугільної галузі. Зарплату шахтарям повинні віддати до кінця квітня, всі державні копальні повинні пройти аудит. Таке розпорядження урядові від Президента.

Так Володимир Зеленський пропонує рятувати гірників та розпочати реформу. Нині покупців на видобуте українське пальне катма, державні копальні збиткові, роботу у шахтарів відбирає імпорт світла та вугілля з Росії. Але закриття копалень може спричинити гуманітарну кризу, — кажуть експерти.

У будинку профспілок гомін. Шахтарі у парадних мундирах чекають на зустріч із Президентом. Вони налякані закриттям неприбуткових шахт і хочуть отримати свою зарплатню. Борги на держпідприємствах — більше мільярда гривень.

«Через тиждень заборгованість зросте ще на 500 мільйонів, з урахуванням зарплати на лютий, і в сумі складе 1 мільярд 600 мільйонів», — зазначає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Профспілки вимагають пояснень від урядовців: що то за реформи галузі будуть?

«Залишиться від чотирьох до семи шахт і від Прем'єра я чув у вересні, які шахти ми повинні знати! Де будуть задіяні шахтарі? Як будуть функціонувати шахтарські міста?! Як, що ми можемо сказати конкретного робочим?! А це 55 шахтарських міст!», — каже Волинець.

Міністр енергетики Олексій Оржель каже: у шахтарському питанні поспішних рішень не буде, але більшість державних копалень доведеться закрити.

«Ми не говоримо про те, що робимо шокову терапію. По кожному шахтоуправління ми переорієнтуємо шахтарів на перспективні шахти. Для того, щоб забезпечити шахтарям робочі місця і гідну заробітну плату. Але не можна не говорити правду. Є, дійсно, ті шахти, які не будуть рентабельними», — каже міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.

На цю розмову чекали десятки тисяч людей. Ті, хто живе у шахтарських містечках. Воліють не лише обіцянок, а чіткого плану дій урядовців.

«Якщо припинити роботу шахт, то ми ж розуміємо, що це будуть просто міста-примари. Для того, щоб кожен шахтар отримав роботу. Щоб не було так, що спочатку його скоротили, а потім він отримав роботу», — каже народний депутат Вікторія Гриб.

Запасів чорного золота в Україні з надлишком, і відмовитись від нього найближчим часом енергетикам навряд чи вийде. Допомогти вирішити проблеми українських шахтарів можуть інвестори, — певні у компанії ДТЕК.

«Ми не можемо стояти осторонь від тих трендів, які зараз відбуваються в Європейському Союзі, країнах наших сусідів, ми не можемо забувати про бурхливий розвиток "зеленої" генерації, але при цьому ми повинні пам'ятати про енергобезпеку, пам'ятати про обсяги запасів вугілля, яких в країні на століття досить», — говорить генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Поки вітчизняне вугілля лежить мертвим вантажем на складах. Його могли б купувати українські станції замість імпортного. А ще Україна має припинити закупи електроенергії з-за кордону, — каже Президент.

«Про який імпорті може йти мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки?! Тому, спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. Уряд повинен створити координаційний центр по трансформації вугільної галузі. Завдання профільного міністерства — визначитися: яким повинен бути енергобаланс країни і яка в ньому частка теплової генерації», — сказав Володимир Зеленський.

Вугільна галузь іде на переоблік — доручення від Володимира Зеленського Уряду. І шахтарі отримають свою зарплату не пізніше квітня. Інакше — міністри самі сидітимуть без грошей, — пригрозив Президент.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама