Влада знову хоче посадити Україну в російську газову камеру, — Арсеній Яценюк

16 січня, 08:52
Влада знову хоче посадити Україну в російську газову камеру, — Арсеній Яценюк - фото 1

Прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк в інтерв’ю Радіо НВ 15 січня заявив, що спроба постачати газ з Росії Україні — геополітичне відновлення впливу Росії над Україною.

Він назвав тезу про так звані незалежні компанії РФ, які можуть постачати газ на територію України, «вищого ступеню брехнею»:

«Які є незалежні енергетичні компанії в Російській Федерації? Всі ці компанії прямо чи опосередковано під контролем Кремля».

Окрім того, наголосив Арсеній Яценюк, експорт газу з Російської Федерації регулюється законодавчо:

«Виключно «Газпром» може дати зелене світло або не дати зелене світло конкретній компанії поставляти газ».
«Ми ледве протягом останніх 5 років злізли з російської газової залежності, щоб українці не залежали від того, закрив Путін вентиль на газогоні чи не закрив. Вони нас знову туди тягнуть», — підкреслив лідер НФ.
«Вважаю, що зараз сьогоднішня влада тестує ситуацію — як поведуть себе Україна, українці і політичний істеблішмент, якщо закинути ідею, щоб повернутися до російського газу, а точніше, знову повернутися під російський вплив», — наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що головне питання — не до виконавців цих кроків, а до тих, хто їх призначає, - важать позиція президента, парламентської більшості, уряду.

Водночас, зазначив він, після неконституційних дострокових парламентських виборів, дозволених нинішнім продажним Конституційним судом, країна фактично перетворилася з парламентсько-президентської на класичну президентську республіку:

«Тому і питання зовнішньої політики, і питання внутрішньої політики, і питання, які відносяться до компетенції уряду чи парламенту, сьогодні сконцентровані тільки в одному кабінеті – і це кабінет президента України».
«Тому те, що говорять мілкі чиновники, – нецікаво. Важливо, яку позицію займає президент. Якщо президент займає позицію ринкової, конкурентної економіки, яка створює робочі місця і захищає тих, хто потребує допомоги, а не субсидує багатих за рахунок бідних, — тоді рішення, які приймає сьогоднішній уряд: і введення державного регулювання, і відновлення постачання електроенергії чи газу чи то з Білорусі, чи то з Росії - є неприпустимими. Тому що це антиукраїнські і антидержавні рішення», — наголосив Арсеній Яценюк.
Поділитися: