Виверження вулкану в Іспанії: хмара токсичного газу досягла України

Фото: El Pais - фото 1
Фото: El Pais

На Канарах вже місяць продовжується виверження вулкана Кумбре-В'єха. Токсичне повітря досягло України.

На острові Ла-Пальма в Іспанії, вже місяць вивергається вулкан Кумбре-В'єха.

Виверження вулкану на Канарах - фото 195430

Виверження вулкану на Канарах
Фото: Twitter

Почалось це все 19 вересня, і за словами місцевої влади вулкан досі продовжує залишатися нестабільним, викидаючи лаву.

Лава досягла води - фото 195431

Лава досягла води
Фото: Twitter

Зараз, на острові зруйновано майже 2 тис. будинків. Близько 750 гектарів землі залито лавою. Острів Ла-Пальма було оголошено зоною лиха. Людям, що постраждали внаслідок виверження вулкана, нададуть матеріальну допомогу і підтримку.

Тим часом повітряні потоки з вулканічними викидами розповсюджуються, та нещодавно досягли України.

Проте Укргідрометцентр заспокоює, токсини не представляють небезпеки для людей і навколишнього середовища. Концентрація діоксиду сірки (SO2) в повітрі підвищилася тільки на висоті 10-15 км.

“За прогнозами, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2, вже практично повністю покине територію України, відходячи в східному напрямку”, — коментують синоптики.

Крім того, в Укргідрометцентрі зауважили, що в разі опадів утворюється “слабокислий дощ”, який також не буде представляти суттєвої небезпеки для навколишнього середовища.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Японії сталося потужне виверження вулкану. На головному південному острові Кюсю почалося виверження вулкану. Рівень небезпеки — 3 з 5 балів.

Також ми писали про те, що в Івано-Франківській області стався ще один землетрус. 19 жовтня о 12:20 біля міста Бурштин зафіксували природне явище — землетрус. Це вже другий випадок за останній час. Інформація з населених пунктів не поступала.

Реклама

Реклама