Вищий антикорупційний суд ухвалив 20-й обвинувальний вирок

Вищий антикорупційний суд ухвалив 20-й обвинувальний вирок - фото 1

ВАКС заочно визнав суддю господарського суду Одеської області винним у скоєнні злочину за ч. 5 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

За даними Facebook-сторінки ГО «Всеукраїнське об'єднання “Автомайдан”», суддю звати Павло Меденцев. У 2014 році його викрили на отриманні хабаря, загальна сума якого склала майже 570 тисяч гривень. За ці гроші суддя мав винести рішення на користь позивача у господарській справі про стягнення 2,3 мільйонів гривень страхової виплати. Втім, поки відповідальні за це органи погоджували дозвіл на затримання Меденцева, він залишив Україну, і місце його перебування досі невідоме.

Вищий антикорупційний суд ухвалив 20-й обвинувальний вирок - фото 136636

За результатами судового розгляду кримінального провадження проти Павла Меденцева, Вищий антикорсуд призначив йому 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що йому належить. Також обвинуваченого позбавили права обіймати посаду судді та здійснювати функцію представника влади строком на 3 роки. І ще суд ухвалив рішення про спецконфіскацію, постановивши вилучити у обвинуваченого 250 тисяч гривень на користь держави. Строк відбуття покарання буде обчислюватися з моменту фактичного затримання Павла Меденцева, якщо таке колись станеться.

Нагадаємо, раніше на Дніпропетровщині СБУ викрила прокурора на хабарі. За неправомірну вигоду прокурор мав розпочати кримінальне провадження щодо незаконного заволодіння землею.

Також в області будуть судити поліцейського, який отримав чверть мільйона хабаря. Заступник начальника – начальник слідчого відділення одного із ВП Дніпровського відділу поліції ГУ НПУ в Дніпропетровській області за 250 тисяч гривень мав закрити кримінальне провадження.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама