Винні ями на дорозі: суд виправдав обвинуваченого у смертельній ДТП

Винні ями на дорозі: суд виправдав обвинуваченого у смертельній ДТП - фото 1

Арбузинський районний суд Миколаївської області виправдав водія, якого звинувачували у ДТП з летальними наслідками, через поганий стан дороги.

Арбузинський районний суд Миколаївської області виправдав водія, якого звинувачували у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого.

Про це оголосив суд у вироку від 09 вересня.

Аварія сталася 24 травня 2016 року близько 8:45 на ділянці дороги між селами Перчунове Кіровоградської області та Воєводське Миколаївської області. Водій виїзджав із Дніпра і втрапив у тяжку аварію.

Чоловік був за кермом авто із двома пасажирами. За версією обвинувачення, водій знав про стан дороги (попередження знаком "Вибоїна" із додатковою табличкою "Зона дії 5 км").

За їх версією, чоловік не обрав безпечну швидкість машини. Через це втратив керування та врізався в авто з причепом, що стояло у зустрічному напрямку руху в заїзному кармані. Пасажира першої машини, який сидів на передньому сидінні, викинуло через двері. Від отриманих травм він помер у лікарні.

Водій зазначив, що він втратив контроль над керуванням через об'єктивні обставини. Чоловік помітив знак "Вибоїна" лише боковим зором, однак авто почало кидати вже через декілька секунд.

Експерт показав, що при потраплянні у вибоїну та розгерметизації заднього колеса автомобіль міг втратити курсову стійкість незалежно від дій водія.

За словами свідка, що був у машині, в яку врізався обвинувачений, дорожній знак, який попереджає про ями, розміщено з порушенням правил дорожнього руху. Попереджувальні знаки повинні встановлюватись за межами населеного пункту за 150-300 метрів, проте цей стоїть лише за 50.

Біля місця ДТП не було дорожнього знаку "Обмеження максимальної швидкості 50 км/год.". Це виявили в ході огляду місця події. Такий знак побачили тільки через пів року, коли проводився слідчий експеримент. Саме тоді ями вже були засипані, а знак "Вибоїна" переміщено.

За висновком дорожньо-технічної експертизи, технічний стан дороги не відповідав вимогам ДСТУ, також не було введено ступінчасте обмеження максимальної швидкості руху до 40 км/год. Разом з цим не була забезпечена достатня видимість попереджувального знаку.

У цьому випадку водій не мав можливості зупинити автомобіль до початку пошкодження дороги, навіть якщо він би загальмував вчасно.

Суд визнав, що технічний стан дорожнього покриття та організація дорожнього руху на ділянці не відповідали нормам безпеки.

Через це водія було визнано невинним.

Реклама

Читайте також: на трасі Дніпро-Кривий Ріг нетверезий водій фури зніс відбійник.

 

Реклама