Віктор Ляшко виклав три сценарії епідемії SARS-CoV-2/COVID-19 в Україні

Віктор Ляшко виклав три сценарії епідемії SARS-CoV-2/COVID-19 в Україні - фото 1

За його словами, на нульову сезонність, тобто відсутність випадків влітку, розраховувати не варто.

Головний державний санітарний лікар також розповів, що за даними ВООЗ у світі виявляють у середньому 30% випадків коронавірусної хвороби: інші заражені не звертаються до лікарів чи переносять хворобу в легкій формі. Моделювання, здійснене МОЗ України та Київською школою економіки, показує, що в Україні у травні виявляли до 40% хворих. Таким чином, у країні потенційно може хворіти 132 тисячі людей.
Але ці дані – модельні, їх треба перевірити.
Тому буде велике дослідження на базі ІФА-тестувань.

 


Три вже згадані сценарії назвали "чорним", "жовтим" і "зеленим". На думку заступника міністра охорони здоров’я, “чорний” сценарій уже був би, якби Україна не запровадила карантинні обмеження у березні. Зараз у нас, імовірно, було би 145 тисяч померлих внаслідок коронавірусу і повний колапс медичної системи. Тому "введення карантину до спалахів і значного зростання коронавірусу було виправданим і правильним". У протилежному випадку вже з 25 квітня місця в лікарнях закінчились би. Також В. Ляшко вважає, що подальший сценарій, за яким піде Україна, — "жовтий" чи "зелений" — залежить від того, наскільки громадяни будуть дотримуватися вимог карантину.

Нагадаємо, раніше в Україні за добу підтвердили 829 нових випадків зараження COVID-19. Із початку пандемії діагностовано вже 34 063 випадки захворювання коронавірусом.

Також у Дніпропетровській області за добу виявили дев'ять нових випадків захворювання SARS-CoV-2/COVID-19. Кількість людей, що заразилися коронавірусом, досягла рівня 1 021 людини.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.