Викрали майже пів мільйона гривень: на Дніпропетровщині викрили злочинну групу

Викрали майже пів мільйона гривень: на Дніпропетровщині викрили злочинну групу - фото 1

На Дніпропетровщині кіберполіція викрила злочинну групу у привласненні мільйона гривень за допомогою скімінгу.

Підозрювані встановлювали скімінгове обладнання на POS-термінали для зчитування даних банківських карток громадян. Далі фігуранти виготовляли дублікати карток та переводили в готівку гроші потерпілих.

Розробили цю схему 31-річний та 29-річний чоловіки та залучили до неї трьох знайомих. Усі вони були мешканцями Кам’янського.

Зловмисники тимчасово працевлаштовувалися у заклади харчування та роздрібної торгівлі, в яких для розрахунку клієнтів використовувалися POS-термінали. Потім вони приховано встановлювали в цих закладах скімінгові пристрої, а також самостійно виготовлені POS-термінали.

Роблячи вигляд, що вони розраховують клієнтів через POS-термінали, фігуранти копіювали інформацію з банківської картки, а також записували PIN-коди. Потім отриманы дані злодії використовували для виготовлення дублікатів банківських карток потерпілих.

Підроблені картки надавали доступ до інтернет-банкінгу, а відтак збільшували кредитні ліміти та переказували гроші на підконтрольні рахунки. Надалі знімали готівку у банкоматах, купували товари та оформлювали кредити на потерпілих.

За попередніми підрахунками, зловмисники скомпрометували близько 200 банківських карток. Загальна сума збитків становить мільйон гривень.

В оселях фігурантів, а також у закладах, де учасники групи працювали, провели обшуки. Вилучено скімери, POS-термінали, підроблені картки та комп’ютерну техніку.

Організатору та співорганізатору групи вже повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 (Крадіжка), ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм може загрожувати до шести років позбавлення волі. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри іншим учасникам групи.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама