Відтепер банки можуть продавати валюту українцям

Відтепер банки можуть продавати валюту українцям - фото 1

Національний банк дозволив банкам продавати населенню готівкову іноземну валюту та уточнив правила погашення банками позик перед нерезидентами

З 14 квітня 2022 року НБУ дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню України. Очікується, що це сприятиме зменшенню нелегальних валютообмінних операцій та відповідно знизить ризики для громадян.

Водночас НБУ передбачив, що банки можуть продавати валюту з різницею між загальним обсягом купленої іноземної готівки та обсягом її продажу. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами, зокрема:

  1. курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції (станом на 14 квітня 2022 року: долар — 29,25 грн, євро — 31,68 грн)
  2. курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

Раніше ми писали про те, що медики області виписали 33-х постраждалих через ракетну атаку по краматорському вокзалу.

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама