Відсьогодні Дніпро у “помаранчевій” зоні

Відсьогодні Дніпро у “помаранчевій” зоні - фото 1

У місті закриваються малі спортзали та фітнес-центри. Працюватимуть лише ті, що можуть забезпечити перебування 1 людини на 10 квадратних метрів території.

Заклади харчування вже приймають клієнтів лише на половину місць. Також зачиняються хостели і турбази. А розважальним закладам і ресторанам заборонено працювати вночі.

Пані Ганна забула взяти із собою маску, а без неї водій до автобуса не пускає.

«Вимоги он висять там на вході, це, по-перше. Ну, і я попереджаю. Не пускаю. Приходять. Нехай ідуть, он, купують і їдуть. Тільки так», — сказав водій Вадим Гарпуша.


У “помаранчевій” зоні у громадському транспорті їхати можна лише сидячи і в масці. Та не всі дніпряни дотримуються вимог.

«Просять — тоді в масках. А так — ні», — розповіла жителька Дніпра Тетяна Богомілова.


А дехто про “помаранчеву” зону вперше почув від журналістів.

«‎Ну, в масці ходжу. Про “помаранчеву” зону навіть не знав. Якщо чесно», — сказав житель Дніпра Данило Блізя.


У Дніпрі також зачинені малі спортзали та фітнес-центри. Працюють лише ті, у яких велика площа. Журналісти завітали до одного з таких. У ньому є загальний зал, басейн та групові студії. Та тренуються всі на відстані. Тренажери увімкнули через один, аби була дистанція, — каже адміністраторка.
Тренер Святослав каже: маску і рукавчики зняти не має права. Та й уже звик так працювати із клієнтами.

«Коли в залі, або ж персональне тренування, — постійно знаходимося в масці і рукавичках. Ну, у нас виходить чергування по 4 години. Так що — не сильно важко», — поділився тренер Святослав Думанський.


Заклади харчування також працюють за новими правилами. Тепер клієнтів приймають лише на половину місць. Від самого ранку в одному з ресторанів міста переставляють столи на півтора метра один від одного. Як контролюватимуть кількість відвідувачів — ще не знають.

«Не пускати ж не можна. Це ж заклад. Ну, будемо саджати так аби вони знаходилися на відстані один від одного», — сказала співвласниця ресторану Анна Сарвіра.


У міському департаменті охорони здоров’я стверджують, що вірус поширюється через те, що дніпряни не носять маски. І кажуть про ще одну причину.

«Усі гуртожитки — це бомба уповільненої дії, яка потім може грати проти нас і бути спалахами коронавірусної інфекції саме в гуртожитках і хостелах. Вони не дотримуються маскового режиму. І, звичайно ж, вони так часто не провітрюють і не обробляють приміщення», — заявила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.


Та додають, що, незважаючи на поширення хвороби, ситуація з коронавірусом у місті є контрольованою.

Реклама