Відеоігри в Україні визнали офіційним видом спорту, а геймерів прирівняли до атлетів

Відеоігри в Україні визнали офіційним видом спорту, а геймерів прирівняли до атлетів - фото 1

Замість м'ячів или ракеток — комп'ютерна мишка і клавіатура. Що це означає для України і як стати кіберспортсменом — читайте далі.

Олександру — 21 рік. У комп’ютер грає з дитинства, але до кіберспорту прийшов близько двох років тому. Разом із друзями вирішив узяти участь у турнірі з Counter-Strike.

Зіграли непогано, тож вирішили продовжувати виступати разом, — розповідає хлопець. Поки — на аматорському рівні. Команду назвали “Дніпро-ван-лав”.

«Ми зараз не та команда, яка просто починає, а вже на досить високому рівні. Ми можемо видаляти досить сильні команди», — розповідає Олександр Дідечкін, капітан кіберспортивної команди.

Регулярні тренування і не менше ніж 10 годин за монітором щодня. Так проходять будні дніпровських геймерів. Навички відточують і самостійно, і у команді. Підготуватися до маленьких турнірів значно складніше, — кажуть гравці, — адже вивчити суперника заздалегідь майже неможливо.

«Якщо колектив уже десь грав, якщо можна розібрати, то так. Просто контроль карти. Коли ти контролюєш карту, намацуєш противника, бачиш, що він робить і після — вже починаєш реагувати на це все, вибудовувати тактику», — пояснює Едгар Петросян, гравець кіберспортивної команди.

Віртуальні ігри із забавки давно перетворилися на повноцінний спорт, — каже віце-президент кіберспортивної Федерації Артур Єрмолаєв. У світі вони популярні серед молоді, а турніри зі стрілялок чи стратегій збирають величезну кількість учасників і глядачів.

Букмекери пропонують робити ставки на переможців. Ті, зі свого боку, привертають увагу іменитих спонсорів. Тож у деяких країнах геймінг уже давно визнали спортом, а гравців прирівняли до атлетів.

«В принципі, кіберспорт нічим не відрізняється від будь-якого іншого виду спорту. Це напрямок, який дуже розвивається. Якщо кінець 90-х-початок "нульових" — тільки зароджувався рух кіберспортивний, то сьогодні це повноцінна індустрія, в якій є дуже багато інфраструктури створеної. Насправді, це помилка, що має бути присутня фізична активність у видах спорту, де вона відсутня», — повідомляє Артур Єрмолаєв, віце-президент Федерації кіберспорту України.

До традиційного спорту віртуальні ігри прирівняли і в Україні. Відповідне рішення ухвалили на засіданні у Міністерстві молоді та спорту. На обдумування такого питання чиновникам знадобилося півтора року.

«Мені здається, це дуже круто. Тому що тепер, як говорили батьки наші, ти не просто сидиш і граєш за комп'ютером, а тепер ти можеш бути майстром спорту, кандидатом у майстри спорту. Зможеш якісь гроші заробляти, це вже все офіційно», — ділиться Олексанлдр Циганков, гравець кіберспортивної команди.

Професійні геймерські команди в нашій країні були вже давно. Найвідоміша — NAVI — навіть потрапила до Книги рекордів Гіннеса, вигравши за свою історію понад 6 мільйонів доларів призових.

Коли кіберспорт набуде статусу національного виду спорту, у Федерації планують створювати університетські команди. Як це, наприклад, роблять у Америці. У такий спосіб збираються популяризувати геймінг в Україні.

Реклама