Від чого залежать ціни на вишиванки?

Від чого залежать ціни на вишиванки? - фото 1

Ми продовжуємо рубрику «Вишиванка в "Деталях"».

Про фасон, тканини та нитки для національного одягу дивіться та читайте далі.

Довгий просторий балахон із широким декольте — саме такою має бути традиційна вишиванка. На перший погляд — досить незграбний та необтесаний одяг. Етнографи пояснюють: раніше жінки носили його як спідню білизну під корсет або жупан. Сьогодні ж одягають як звичайну сорочку. Більш сучасний крій — це коли рукави зшивають із двох частин на ліктях. А знизу пишні вишиті манжети. Традиційно вишиванки робили з льону або конопель, — кажуть майстрині. Із орнаментів найпопулярніші — квіткові візерунки, геометричні фігури та вирізування.

«Дуже великий рух у нас із підняття отих давніх, архаїчних мотивів. Ми відходимо від хрестиків, від квіткових мотивів. Ми вже більше долучаємося до згадок того, що було раніше — 200–300 років тому. Наприклад, це полтавське вирізування», — каже майстриня Оксана Тижненко.


Колір нитки теж має значення. Синій — символ неба і води. За повір'ям, захищає від хвороб. Червоний означає любов до людини, Бога і життя. Чорна вишивка обіцяє власнику багатство і добробут. А також її одягали, коли носили траур.
Класичні вишиванки з подолом до колін і сучасні на кшталт коротких топів, вишиті рясним орнаментом та більш стримані, коштують в Інтернеті від 150–200 гривень. Щоправда, замість натуральної тканини — поліестер, замість традиційної вишивки — наліпка. Від 400 до тисячі гривень — хлопкові сорочки зі справжньою вишивкою. Утім не ручною, а машинною. Ручна робота коштує у два рази дорожче. Стартова ціна знаходиться в районі 1 000–1 500 гривень. Все залежить від орнаменту, його кількості та складності. А також ниток. Це може бути синтетика, а може бути натуральний шовк або позолота. Але головна складова вартості — це тканина.

«Звичайно, шовкова вишиванка буде дорожче коштувати. Якщо льон італійський — також вартість буде дорожча. Він має зовсім іншу якість, він шліфований. Дуже красивий льон», — розповідає продавчиня дизайнерських вишиванок Ірина Олійник.


Найдорожчі сорочки — у вінтажному стилі.

«Проте ціна, колір, фасон і стиль — не найголовніше», — кажуть майстрині.


Найцінніша сорочка — це та, яка зроблена з любов'ю та власноруч. Недарма наші пращури у вишивці закодовували певні символи. І пов'язані вони навіть не з технікою орнаменту, а з думками. Про що думаєш, коли шиєш — те і носитимеш на собі.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама