Вибори в Нікополі: спостерігачі ОПОРИ зафіксували два порушення

Вибори в Нікополі: спостерігачі ОПОРИ зафіксували два порушення - фото 1

Виборці фотографували бюлетені і знаходилися в кабінці для голосування по двоє.

На дільниці № 120767 на вулиці Шевченка спостерігач "Опори" зафіксував порушення. Він помітив, як чоловік у кабінці для голосування фотографував бюлетень. Почувши зауваження, містинин швидко видалив знімок із телефона і покинув дільницю.

На проспекті Трубників на дільниці № 120754 спостерігач "Опори" зафіксував ще одне порушення. Жінка і чоловік одночасно перебували в одній кабінці для голосування.

Реклама

Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України бюлетень заповнюється людиною особисто в кабінці для таємного голосування. При заповненні бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- і відеофіксації будь-яким способом. Виборець, який унаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити бланк для голосування, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Олександр Акуленко
Олександр Акуленко журналіст, редактор

Реклама