Весна нарешті прийшла на Дніпропетровщину: яка погода буде найближчими днями?

Весна нарешті прийшла на Дніпропетровщину: яка погода буде найближчими днями? - фото 1

Синоптики кажуть, що середньодобові температури вже перетнули позначку у плюс п’ять градусів.

Земля вкривається квітами, а на деревах розпускаються бруньки. Весна нарешті прийшла на Дніпропетровщину і вже тішить усіх нас цвітінням рослин. Синоптики запевняють, що в Україні морозів уже не буде. Тим часом в Японії через потепління — занепокоїлися. Чому? І як рослини можуть передбачати погоду?

Погода цього тижня потішила нас справжнім весняним теплом. Синоптики кажуть, що середньодобові температури вже перетнули позначку у плюс п’ять градусів. Відчули це і рослини — усе навколо цвіте.

І якраз вчасно, бо ж місяць недарма називають квітнем. Так, розповідають історики, його охрестили у ХVІ столітті. Утім прижилося "ім’я" не одразу. У народі були й інші версії:

«Дзюрник, обманник. Усе це пов'язано з тим, що погода ще може змінитися. Краснець не в сенсі червоний, а краснець в сенсі красивий. Тому що розквітають квіти. Луб'янець теж, скоріше за все, пов'язується з тим, що розквітають дерева», — говорить наукова співробітниця Історичного музею ім. Яворницького Ольга Руденко.

Дерева ще не розквітли, зараз лише прокльовуються зелені пуп’янки. Тим часом на землі вже можна побачити первоцвіти. Ось, наприклад, у Кривому Розі знайшли червонокнижний шафран. Його ще називають крокусом.

«Крокуси знайшлися несподівано. Річ у тому, що в таку прохолодну погоду, коли немає сонця і дуже холодно, вони не відкриваються. Раптом побачила тоненьку білу квіточку смугасту», — пояснює фахівець із ботаніки Вікторія Тротнер.

А от на Черкащині вже цвіте рідкісний підсніжник. Лісові галявини у Холодному Яру вкриті білими килимами із квітів. Та звідки вони там взялися — дотепер було невідомо. Тож місцеві розповідали туристам легенди:

«Нібито козаки в свій час під час походу в Крим привезли з собою. І нещодавно встановили все ж таки, через генетичний аналіз, що це аборигенний вид. Він тут і зростав. Тобто козаки не могли перевезти його із Криму», — каже екологиня Ольга Галушко.

В Ізраїлі ж зараз у самому розпалі — сезон цвітіння апельсинів. Однак жителі кажуть: радіють навіть не через те, що незабаром дозріють фрукти. А передусім через пахощі, які долинають із плантацій.

«Цей запах ні з чим не порівняти. Він схожий на аромат кавових духів. Якщо гуляти по плантації, то приємно дихати всім цим», — говорить житель Ор-аківи Давид Берман.

Тим часом у Японії вже розквітли сакури. Це вперше за тисячу двісті років вишні зацвіли на три тижні раніше, кажуть науковці. Сезон мали б розпочати у середині квітня. Але цьогоріч, припускають японці, на рослину вплинуло глобальне потепління.

«Коли ти йдеш, наприклад, по алеї або уздовж вулиці, де все в цих сакурах, — таке відчуття, що ти просто в якомусь білому морі утопаєш. І особливо, коли починають пелюстки обсипатися, японці кажуть, що сакура "травні Очиров" — вона падає, танцюючи. І це дійсно дуже красиве видовище», — каже жителька Токіо Наталя Коробченко.

Поки все цвіте, народні синоптики спостерігають за рослинами. І діляться: кульбабки, як і більшість квітів, вказують на дощ, якщо закриваються. Якщо ж сильно пахнуть — чекати вітру. А от, наприклад, тополі та кімнатні рослини на погану погоду взагалі плачуть.

«На них з'являються крапельки, припустимо, вологи. Такі крапельки, які стікають.
Волога погода буде, дощі будуть, розумієте, і прохолодно буде, мало сонця», — розповідає народний синоптик Олександр Миронов.

А от чи не засмутить погода нас із вами найближчими прогнозами — вже знають метеорологи.

«5-го квітня без опадів, 6-го — невеликий короткочасний дощ. Уночі температура 1–6 тепла, вдень — 6–11 градусів тепла», — каже начальник гідрометцентру Василь Гринчак.

Дощову погоду, пояснюють синоптики, принесли нам холодні вітри. Через них ще кілька днів, переважно вночі, матимемо занизькі для весни температури. Утім журитися не варто, запевняють метеорологи, бо тепло вже нікуди не подінеться.

Реклама