Верховну Раду закликають ухвалити закон про СБУ

Верховну Раду закликають ухвалити закон про СБУ - фото 1

Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО і США, закликала Верховну Раду без зволікань ухвалити законопроєкт про СБУ в редакції, затвердженій 14 липня парламентським комітетом із національної безпеки, оборони й розвідки.

У заяві зазначається, що проєкт закону відкриває обнадійливі перспективи для реформування Служби, і великою мірою відповідає європейським та євроатлантичним принципам і провідній практиці, повідомляє "Європейська правда".

Реклама

«Закликаємо Верховну Раду України ухвалити зазначений законопроєкт без зволікань», - сказано у заяві.

У ЄС, НАТО і США наголошують, що ухвалення закону стане важливим зрушенням, що уможливить трансформацію Служби.

Зокрема, закон передбачає скорочення штату і демілітаризацію СБУ, а також поступове позбавлення Служби всіх повноважень досудового розслідування.

«Ми також закликаємо Верховну Раду та уряд України якомога швидше зробити наступний крок — розпочати практичну реалізацію положень закону. Для втілення реформи в життя необхідно також ухвалити додаткові законодавчі акти, зокрема «сателітний» закон, що врегулює порядок передання Службою безпеки України повноважень на проведення досудового розслідування іншим органам», - наголошується у заяві.

Проєкт нового закону про СБУ був презентований президентом Володимиром Зеленським у березні 2020 року. Відтоді над його вдосконаленням працювала парламентська робоча група, до складу якої входили представники Міжнародної дорадчої групи. Серед членів робочої групи були представники Верховної Ради, самої СБУ, а також експертного середовища.

Раніше ми писали про те, що в Україні планують підвищити тарифи на залізничні перевезення.

Реклама