Указ Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ визнали незаконним

Указ Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ визнали незаконним - фото 1

В Офісі Президента назвали рішення суду на користь Тупицького спробою захистити корупційну систему і повідомили, що будуть його оскаржувати.

Касаційний адміністративний суд в складі Верховного суду визнав незаконним і скасував указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України. Про це пише УНІАН.

Реклама

Прессекретар Касаційного адмінсуду в складі Верховного суду Галина Гаєвська підтвердила, що колегія суддів ухвалила рішення, яким визнала незаконним і скасувала відповідний указ. Тим часом радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що на Банковій вважають рішення Верховного Суду про визнання протиправним указу президента, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України, спробою захистити корупційну систему і збираються подавати апеляцію на це рішення.

«Називаємо речі своїми іменами. Безумовно, сьогоднішнє рішення Верховного суду насправді не про Тупицького. Воно набагато ширше. Воно про опір неминучого. Про класичну суддівську корупцію», — заявив він.

Подоляк вважає, що це рішення Верховного суду направлено проти конкретних законів про очищення Вищої ради правосуддя і про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Без цих законів — корупцію в судовій гілці влади України неможливо перемогти. З цими законами у корумпованих суддів просто немає шансів зберегти вплив. Саме тому Верховний суд намагається захистити корупційну систему. І щоб реалізувати цей сценарій, зокрема, знадобився Тупицький — і саме в Конституційному суді», — стверджує Подоляк.


Раніше ми писали про те, що восени вчені представлять розробку української вакцини від COVID-19.

Реклама