Верховна Рада затвердила зниження ПДВ для аграріїв

Верховна Рада затвердила зниження ПДВ для аграріїв - фото 1

Чи означає це, що продукти здешевшають або навпаки — нам із вами доведеться заплатити за ініціативу від законотворців?

Дорожник Віталій виїжджає на прибирання. Весь тиждень він звільняє автошляхи від снігу.

«Бувало тут розчистив, а вітер дує — знову перемети...
Ну, ми старалися, боролися, щоб було по-людськи», — каже дорожник Віталій Петькович.


РекламаЗа свою роботу він отримує, в середньому, 10 тисяч гривень. Більше 500 тисяч таких зарплат, як у дорожника Віталія, може недорахуватись державний бюджет уже цьогоріч через зниження податку на додану вартість для виробників сільськогосподарської продукції.

«Є виробники сировини, є ті, хто її переробляють, є ті, хто її продають, — усі вони платять один і той же податок — 20 %. Після прийняття цього закону — буде 14», — пояснив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.


Менший ПДВ сплачуватимуть не всі, а тільки виробники сировини, з якої будуть зроблені товари, — наприклад, борошно, молоко та ковбаса. Чи стануть продукти дешевшими?
Ні. Вигода певна річ буде, але не для нас.

«Виграють або виробник сировини, або переробник. Або вони між собою поділяться. Ми з вами в будь-якому випадку залишимося з тою самою ціною, яка була до цього», — сказав економічний експерт Олег Пендзин.


І все б нічого, але ПДВ законотворці знизили вже після ухвалення державного бюджету на 2021 рік.

«У бюджеті на 21-й рік вони не враховували цю новацію. Зниження ставки до 14 % призведе, за нашими оцінками, до втрат бюджету в 21-му році на 5,5 мільярдів гривень», — заявив співробітник Інституту аграрної економіки Леонід Тулуш.


На ці гроші можна було б збудувати 916 нових сільських амбулаторій, закупити понад тисячу вісімсот сучасних автобусів чи відремонтувати більш як тисячу триста дитячих садків. Ну, і якщо закон таки запрацює — ризикуємо залишитися ще й без дешевих кредитів від МВФ. Нині закон про зменшення податку передали на підпис Президенту України. Він і вирішить подальшу долю документа.

Реклама