Верховна Рада вирішила узаконити електронні паспорти у мобільному додатку “Дія”

29 березня, 20:45
Верховна Рада вирішила узаконити електронні паспорти у мобільному додатку “Дія” - фото 1

Узяти кредит, укласти шлюб або купити квартиру. І все це за допомогою одного лише смартфона. Верховна Рада вирішила узаконити електронні паспорти у мобільному додатку “Дія”. Теоретично, їх мають приймати скрізь. Але на практиці не все так просто. Чому? Та чи у безпеці наші документи?

Керівник проєкту “Дія” запевняє: додаток абсолютно безпечний. Адже особисті дані не зберігаються в телефоні, а надходять тільки за запитом.

«У грудні пройшли останні тестування на безпеку. Була американська компанія, яка провела певний хакатон, коли фахівці з кібербезпеки шукали вразливості в “Дії”, і, на щастя для нас, жодних вразливостей у “Дії”, які пов'язані з даними користувачів, знайдено не було», — говорить керівник проєкту “Дія” Мстислав Банік.

І хоча кожен документ, що з’являється в “Дії”, — законний, відмовити у банку чи податковій вам усе ж можуть. Правозахисник каже: в “Дії” — лише юридичні копії. Тож установа має право вимагати оригінал.

«Підприємства, установи й організації, які будуть приймати цей застосунок, — в них має бути технічне обладнання, щоб мати можливість зчитувати цю інформацію і однозначно ідентифікувати цю особу як таку, що пред’являє цей документ», — говорить юрист Андрій Верба.

Нині Верховна Рада проголосувала за узаконення паспорта в “Дії” у першому читанні. Попереду ще друге. А потім — рішення за президентом. Та й тоді, сумнівається юрист, електронний документ не прийматимуть скрізь. Причина — у тій-таки відсутності спеціальної техніки та програм, аби зчитувати кьюар-код.

Поділитися: