Верховна Рада відновила підписання закону про олігархів

Верховна Рада відновила підписання закону про олігархів - фото 1

Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада відхилила апеляції з приводу прийняття закону №5599 про олігархів.

Сьогодні, 19 жовтня, депутати Верховної Ради України відхилили ряд проэктів, які скасовують прийняття закону про олігархів. Про це повідомляє "Цензор.Нет".

З моменту прийняття проекту закону №5599 про олігархів 23 вересня була складено 12 проектів постанов про скасування рішення Верховної Ради. Однак, після їх відхилення, початкове рішення парламенту знову вступило в силу. Тепер цей законопроект зможе потрапити на підпис голові Верховної Ради і його відправлять на підпис Президенту України.

Нагадаємо, що згідно з цим законом олігархами будуть вважатися люди, що мають економічний і політичний вага в суспільному житті. Крім цього для того, щоб називатися олігархом, людина повинна:

  1. брати участь у політичному житті;
  2. мати значний вплив на ЗМІ;
  3. бути кінцевим бенефіціарним власником підприємства-монополіста і протягом одного року поспіль підтримувати або посилювати монополію;
  4. мати підтверджену суму активів (і суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких він є), що перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (на сьогоднішній день це 2 млрд 379 млн грн).

Визначати, хто є олігархом, а хто — ні, буде РНБО. Тепер чиновники повинні викликати потенційних олігархів на засідання РНБО. Там вони повинні будуть обґрунтувати, чому віднесли людини до олігархів, і розглянути його заперечення.

Раніше ми писали про те, що Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з поставки окремих видів сільськогосподарської продукції".

Реклама

 

Реклама