Верховна Рада України відкрила ринок земли

Верховна Рада України відкрила ринок земли - фото 1

За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

206 голосів дала “Слуга народу”. Підтримали партію влади “Європейська солідарність” (23 “за”), також 13 депутатів партії “Голос”, 12 депутатів групи “Довіра” і 5 позафракційних народних депутатів. Згідно прийнятій версії документу, мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення скасовується з другої половини 2021 року. У перші два роки дії закону буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в “одні руки”. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки. З 2021-го до 2023-го року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичні особи (лише українські) зможуть включитися у цей процес тільки з 2024 року.

Також в 2021-2023 роках буде діяти заборона на продаж державної землі (тобто в обігу буде тільки та земля, на яку вже є право власності в українських фізичних осіб). Питання надання права іноземцям купувати землю буде вирішене на всеукраїнскьому референдумі. Якщо українці підтримають надання іноземцям права на купівлю землі, то їм все одно буде заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 кілометрів від державного кордону України. Далі передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар також має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник. І останнє. Мінімальна ціна на землю до 2030 року буде не меншою від нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, восени минулого року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про ринок землі в першому читанні. Тоді документ підтримали 240 народних депутатів.

Також уже взимку цього року Верховна Рада почала розгляд поправок до документу перед прийняттям у другому читанні. І сьомого лютого відклала це процес на 11 днів.

А ще Арсеній Яценюк назвав землю загальнонаціональним непоновлюваним активом. Про це політик сказав в програмі "Велике інтерв'ю" на телеканалі "Україна 24" 27 березня.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама