Верховна Рада України прийняла законопроєкт, який прискорить цифровізацію

Верховна Рада України прийняла законопроєкт, який прискорить цифровізацію - фото 1

Верховна Рада прийняла законопроєкт № 5495 про режим "без паперів", який значно прискорить процес цифровізації України. Тепер державні органи не зможуть вимагати паперові документи.

Не доведеться стояти у чергах за довідками чи робити ксерокопії: Верховна Рада ввела режим "paperless". Депутати скасували паперові документи. Відтак, українцям не потрібно надавати інформацію, якщо вона вже є у держреєстрах.

Замість 10 кабінетів — один сайт, замість 50 довідок у чергах — чотири кліки у смартфоні. Про відмову від паперових документів заговорив Президент України ще у травні на "Дія-Саміті". Він зазначив: у День Незалежності державні органи прийматимуть документи і довідки вже в електронному вигляді.

«Загалом запущено десятки онлайн-послуг, портал і додаток "Дія". Якими користуються сьогодні вже понад 10 мільйонів громадян України», — підкреслив Володимир Зеленський.

80% клієнтів приходять до ЦНАПу з паперовими документами. Більшість відвідувачів — це люди похилого віку. Клієнти хвилюються, що інформація витече, та все ж, за прогнозом, таке нововведення буде користуватися попитом.

Електронна картотека містить 300 реєстрів, які не повязані між собою.

«У державі є 300 реєстрів, які фактично не пов'язані між собою. Ми будуємо платформу якісних, захищених та об'єднаних реєстрів, якими будуть бігати дані. Бігати повинні саме дані, а не платники податків», — наголосив президент.

До 2024 року планується зробити всі державні послуги в Україні доступними онлайн.

Реклама

Реклама