Верховна Рада України не підтримала скасування карантину вихідного дня

Верховна Рада України не підтримала скасування карантину вихідного дня - фото 1

В Уряді локдаун називають "альтернативним" методом боротьби з коронавірусом.

Верховна Рада України не підтримала проєкт постанови № 4381, який пропонував Кабінету Міністрів скасувати карантин вихідного дня. У документі пропонувалося дозволити роботу ресторанів, торгових центрів, розважальних закладів та суб'єктів торгово-побутового обслуговування населення у вихідні.

Проєкт постанови підтримали 149 народних депутатів, проте для ухвалення рішення необхідно 226 голосів. Водночас рішення про введення повного локдауну в Україні не буде прийнято, поки є альтернативні шляхи боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

«Якщо ми з вами не продемонструємо необхідного зменшення кількості соціальних контактів під час карантину вихідного дня, то, за даними аналітиків РНБО, позначку у 20 тисяч хворих щодня ми можемо перетнути вже через три тижні. Уряд використовує прогнози Національної академії наук, РНБО, незалежних експертних центрів. Якщо не вживати заходів, то вже через місяць у нас можуть закінчитися ліжка в лікарнях», — зазначив під час виступу у ВР Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він також підкреслив, що Уряд спільно з Міністерством охорони здоров'я працює над закупівлею вакцини від Covid-19 — в нашу країну вона надійде в другому кварталі 2021 року. Очікується поставка 8 млн доз.

Раніше ми писали, що в Україні на облаштування польових госпіталів для хворих Covid-19 виділили 118 млн гривень.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама