Верховна Рада ухвалила рішення посилити відповідальність за порушення ПДР

Верховна Рада ухвалила рішення посилити відповідальність за порушення ПДР - фото 1

Відповідне рішення підтримали 325 депутатів сьогодні, 16 лютого, на засіданні.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону № 2695, документом пропонувалося:

• посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння;

• виключити норми, що передбачають накладення штрафних балів;

• законодавчо закріпити можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов'язковим вступом таких матеріалів у протокол про адміністративне правопорушення;

• внесення змін до низки статей Кримінального кодексу, а також законів України "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію" про обов'язки водія та пасажира, деяких повноважень поліцейських;

• передбачити можливість зупинки транспортного засобу поліцейським із метою проведення огляду водіїв із використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з новим законопроєктом виріс і розмір штрафів.

Непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху буде тягнути за собою штраф у 255 гривень.

Вводиться штраф у 510 гривень за порушення правил проїзду перехресть; зупинок транспортних засобів загального користування; проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника; порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу; розташування транспортних засобів на проїзній частині; порушення правил руху автомагістралями; користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку; використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів; користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, необладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання); порушення правил навчальної їзди.

Штраф у розмірі 3400 гривень передбачено за керування транспортним засобом громадянами, які не мають на це права, або передають авто людині, яка не має такого права. Також штраф у розмірі 3400 гривень або позбавлення права керування транспортним засобом на 6 місяців чекає на тих, хто причетний до порушень ПДР і покинув місце ДТП.

Штраф у розмірі 20 400 гривень чекає на тих, хто раніше був позбавлений прав і все ж сів за кермо автомобіля. Крім штрафу, на таких порушників очікує позбавлення прав на термін від 3 до 5 років і з оплатним вилученням авто або без такого. За повторне порушення людина заплатить уже 40 800 гривень, а позбавлять прав його на термін від 5 до 7 років.

Порушників, які двічі за рік були схильні до стягненню за водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів за відмову від проходження огляду будуть оштрафовані на 40 800 гривень із позбавленням прав на термін 10 років або арешт на 15 діб із позбавленням прав також на 10 років.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор